LW0647 76509626 Les Neiges Room 6konv

Francúzsky Courchevel, súčasť Trois Vallées, je jedna z najprepychovejších a najväčších lyžiarskych lokalít na svete.Štyri strediská so 600 kilometrami zjazdoviek sú prepojené vlekmi aj autobusovou dopravou. Táto oblasť je vyhľadávaná nielen oligarchami, ale niektoré jej časti sú „dostupné“ aj bežným smrteľníkom. Nájdete tu horské chaty, aj moderné high-endové hotely. Onedlho otvorený Hotel Barrière Les Neiges bude obývaný skôr prvou zo spomínaných skupín.

LW0647 76616174 Les Neiges Room 10konv

Hotel v chatovom štýle sa nachádza v nedotknutom prostredí, na úpätí zjazdovky Bellecôte. Vynikajúca lokalita vo vnútri dediny Courchevel 1850, priamo na zjazdovke, umožňuje lyžovačku prakticky hneď po otvorení dverí. V 42 hotelových izbách a dvoch apartmánoch, ktoré sú na siedmom poschodí, nájdu hostia vrelé privítanie. Príjemnú atmosféru chaty dopĺňajú rafinované dekorácie. Prírodné materiály nájdeme všade – od podláh z tvrdého dreva až po sivé kamenné stĺpy akoby pretkané striebrom. Kamene, bridlica, dub, borovica, smrekovec – farby, ktoré pripomínajú prírodu, sa prelínajú celým hotelom. Cieľom interiérovej dizajnérky Nathalie Ryan bolo vytvoriť dokonalú atmosféru praskajúceho ohňa, padajúcich snehových vločiek a nádhernej vône, ktorá privíta hostí už v lobby priestoroch.

LW0647 76509626 Les Neiges Room 6konv

Diskrétny luxus Materiály použité vo všetkých izbách evokujú odtlačky lyží v snehu, slnkom zaliate svahy, kôru ihličnanov či trblietavé ľadové kryštály. Spálne sú zahalené do kašmíru, plyšu, zamatu a kožušín. Smrekovcom obložené steny a stropy pripomínajú tradičné chalupy, ale s puncom diskrétneho luxusu. Na samom vrchu hotela nájdeme 3-izbový apartmán s rozlohou 310 m2 s balkónmi, ktoré poskytujú úžasné výhľady. V jeho cene je aj osobný komorník. Apartmán s vlastným prístupom ponúka vlastnú jacuzzi. Ako to už v hoteloch tohto typu býva, nechýba vlastné spa s rozlohou 1 000 m2, kaderníctvo či fitnes centrum s osobným trénerom.

Hi LW0647 76509578 Les Neiges Bathroom 3konv

 

S odkazom na hviezdy strieborného plátna. Priestory baru s výrazným červeným sedením sú dekorované portrétmi ikon kinematografie, ktoré pochádzajú zo slávneho parížskeho fotografického štúdia Harcourt. Bolo založené v roku 1934 a preslávilo sa čierno-bielymi fotografiami hereckých legiend 20. a 21. storočia. Pre gurmánov sú k dispozícií tri reštaurácie, vrátane legendárnej brasserie Le Fouquet a argentínskej reštaurácie BFire. Le Fouquet sa kedysi stala parížskou legendou, bola kultovým miestom stretnutí na rohu Avenue George V. a Champs-Elysées a je úzko previazaná s hviezdami strieborného plátna. Tradičný imidž reštaurácie sa preniesol aj do hôr, bol však upravený pre potreby luxusnej chaty.

Hi LW0647 76509554 Les Neiges Bathroom 1konv

 

Z postele rovno do vyhrievaných lyžiarok. Hotel Barrière Les Neiges je najnovším prírastkom do už aj tak impozantnej zbierky hotelov s piatimi hviezdami, ktoré vlastní sieť Barrière. Skupina Barrière je známa svojimi hotelmi a kasínami vo Francúzsku a v Maroku. Celkovo prevádzkuje 41 kasín a 16 hotelov (z toho väčšina je 5-hviezdičkových). Jej najnovší projekt „palace hotel“ v lyžiarskej oblasti Courcheval bude otvorený v decembri 2016. Luxusná hotelová sieť kúpila Hotel des Neiges, rekonštruovala ho a rozširovala od júla 2014. Prebudiť sa a nájsť vyhrievané lyžiarky či mať niekoho, kto vám lyže vynesie až na svah? Pre sieť Barrière žiaden problém. Špičkový servis, diskrétnosť, pozornosť do najmenších detailov – to všetko si môžu hostia vychutnať v duchu hesla Savoir vivre.

LW0647 76509618 Les Neiges Room 5konv

 

V súlade s históriu a potrebami dneška Sieť luxusných hotelov Barrière bola založená v roku 1912 a dodnes je jedným z kľúčových hráčov v tomto segmente. Má zvláštne postavenie aj vďaka tomu, že nestratila svojho ducha. Dnes, po viac ako 100 rokoch pôsobenia na trhu, je stále rovnako plná energie a elegantne renovuje svoje prevádzky v súlade s ich históriu, ale s potrebami dnešnej doby. Za posledné roky zrenovovala majetok vo svojom vlastníctve a preinvestovala 210 miliónov eur v rôznych strediskách, vrátane hotela v Courchevel.

 

text: Sláva Štefancová
foto: Hotel Barrière Les Neiges, Leading Hotels of the Word