Aktuality

Uprostred štyristo ročnej botanickej záhrady Jardin des Plantes v piatom mestskom parížskom obvode sa od polovice novembra až do januára budúceho roku v noci rozsvecujú obrovské lampióny v tvare zvierat.

Riaditelia stavebných firiem vnímajú prudký nárast cien stavebných materiálov. 71 % z nich pocítilo z dôvodu zdražovania komplikácie pri výstavbe a zároveň 50 % pripúšťa, že situácia sa nedala predvídať.

Približne mesiac pred Vianocami nastáva pre kresťanov na celom svete obdobie prípravy na jeden z najkrajších sviatkov roka. Tento rok pripadá prvá adventná nedeľa už na 27. novembra, čo je historicky najdlhšie možné trvanie adventu.

  Spoločnosť Baumit v spolupráci so Slovenskou komorou architektov, Slovenskou komorou stavebných inžinierov, Fakultou architektúry STU Bratislava, Združením pre zatepľovanie a vydavateľstvom odbornej literatúry Jaga vyhlasuje v poradí už 16. r...

Už po jubilejný desiatykrát vyrástla na Hrebienku magická stavba vytesaná z ľadových blokov – Tatranský ľadový dóm. Tento rok sa jej umelci inšpirovali sakrálnou Bazilikou Božieho hrobu v Jeruzaleme.

Súbežne s reštaurátorskými prácami prebiehajúcimi v katedrále Notre Dame de Paris vyhlásilo mesto Paríž súťaž návrhov na prestavbu okolia katedrály. Na konci júna bol odbornou porotou vyhlásený víťaz súťaže - tím vedený krajinným dizajnérom Basom Sme...

Už po siedmy krát boli vyhlásení víťazi súťaže o najkrajšiu fotografiu počasia za rok 2022. Organizátorom súťaže je Kráľovská meteorologická spoločnosť v spolupráci s meteorologickou spoločnosťou AccuWeather.

Zmyslom architektúry nemusí byť vždy nová stavba. Ak chceme, aby bola udržateľná, treba sa viac sústrediť na obnovu a starostlivosť o už existujúce budovy. Aj to je jeden z odkazov tohto ročníka najprestížnejšej domácej architektonickej ceny. ...

Pred dvadsiatimi rokmi sa začala v Paríži písať história umeleckého projektu Biela noc. Už o desať rokov neskôr ho navštívilo dva a pol milióna ľudí.

Miesto, kde je sneh od novembra do apríla, kde zažijete večery bez hluku mesta len pod tatranskou oblohou plnou hviezd. Miesto, kde z wellness vidíte vodopád a prírodná scenéria je taká krásna, až nechcete uveriť, že to nie je tapeta. Miesto, kde ľud...

Spoločnosť HELUZ ponúka viacero programov a pomôcok/doplnkov pre návrhy konštrukcií a výpočtové nástroje na svojom webe heluz.cz v sekcii pre odborníkov. Jedným z nich je Selektor konštrukcií HELUZ, ku ktorému pribudol po novom Selektor detailov na v...

Spoločnosť HELUZ prvýkrát zavádza pojem FIRST MINUTE do stavebníctva. Počas časovo obmedzenej letnej akcie odmení za dôveru svojich zákazníkov garantovanou zľavou na nákup tehál HELUZ FAMILY alebo HELUZ FAMILY 2in1.

Most Pelješac, ktorý sa nachádza na malebnom chorvátskom pobreží, bude premosťovať Neumský záliv v pevninskej časti Chorvátska a poloostrov Pelješac v Dubrovnicko – neretvanskej župe.

15. jún na celom svete oslavujú milovníci fotografie i prírody. Tento deň bol ustanovený Severoamerickou asociáciou fotografovania prírody ako Svetový deň fotografovania prírody.

Rodinná spoločnosť GEVORKYAN je lídrom v oblasti práškovej metalurgie v rámci Európy, no zároveň patrí k najinovatívnejším spoločnostiam v tomto odvetví celosvetovo.

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača určite poznáte. Okrem perfektnej lyžovačky si tu však užijete skvelú zábavu aj počas letných mesiacov.

Podľa projektantov nedokáže nová vláda pravdepodobne udržať tempo investovania do prípravy stavieb. Prípravu verejných stavieb môže ohroziť predovšetkým nedostatok peňazí. Situácia na Ukrajine môže mať na slovenské stavebníctvo, podľa projektantov, v...

13. ročník festivalu DAAD sa koná v dňoch 30. mája až 6. júna 2022 v Bratislave pod záštitou ministerky kultúry SR, primátora mesta Bratislavy, starostky Starého Mesta Bratislava a v spolupráci so Slovenskou komorou architektov, Slovenským centrom di...

Najdlhší visutý most pre peších turistov na svete sa bude dnes slávnostne otvárať v Českej republike.

Druhý májový predĺžený víkend sa na nebi nad Piešťanmi diali zázraky.