title

aplikace botulotoxinu

 

Starnutie je veľmi individuálny proces. Muži majú silnejšie kožu, vďaka ktorej naozaj starnú pomalšie, ale väčšina žien zaznamená prvé vrásky okolo 35. roku života.

Našťastie dnes už je v ponuke kliník estetickej medicíny celá rada možností šetrného liftingu, ktoré si predstavíme v súvislosti s vekovými kategóriami i cenovými reláciami.

Vo veku 35 rokov vám pomôže botulotoxín či Pellevé
Vo veku okolo 35 rokov prvé vrásky okolo očí a na čele skvele vyrieši botulotoxín. Ošetrenie trvá asi 20 minút a stojí zhruba 180€. Ideálnou doplnkovou starostlivosťou sú séra s vysokým obsahom vitamínov C a E (ráno napríklad sérum CE-Tetra a večer sérum s vysokým obsahom vitamínu A, napríklad Retinol 3TR). Oplatí sa používať aj krémy s obsahom peptidov. "Osobne mám v obľube britskú značku Medik8, ktorú môžete zakúpiť už v mnohých slovenských kozmetických salónoch alebo českých klinikách, ale aj na webe www.medaprex.cz“ uvádza Anna Brandejs, majiteľka a zakladateľka pražskej Brandeis Clinic.

"Tridsaťpäťročné ženy ešte väčšinou nemajú ochabnutú kožu. A ak áno, je možné 1-3 × ročne absolvovať rádiofrekvenčné ošetrenie prístrojom Pellevé, ktoré pôsobí hlboko v dermis a dokáže remodelovať vlastný kolagén tak, že sa koža vypne, "odporúča Anna Brandejs. Dodáva, že Pellevé výborne účinkuje tiež ako prevencia poklesu horných a dolných viečok. "Poznám niekoľko žien, ktoré si túto procedúru doprajú každý rok a ani pred šesťdesiatkou nemuseli ísť na plastiku viečok.

Ďalšie účinnou prevenciou starnutia a ovysnutej kože sú príjemné liftingové masáže prístrojom Endermolift. Napomáhajú detoxikácii a pružnosti kože, ktorá po 12 ošetreniach stúpne až o desiatky percent. Navyše pokožka celkom prirodzene navýši množstvo kyseliny hyalurónovej až o 80%!

 

Po štyridsiatke je IN najmä tekutý lifting
Po štyridsiatke ženy trápia prehlbujúcej sa nosoústne vrásky, padajúce kútiky úst a povolená pleť, hlavne na dolnej čeľusti. Veľmi štíhle ženy postrádajú takzvaný "baby fat" a nechcú sa zmieriť s prepadnutou tvárou.

Pri týchto problémoch jednoznačne najlepšie pomáha tekutý lifting spočívajúci vo vyplnení nosoústnych vrások a zdvihnutie ústnych kútikov kyselinou hyalurónovou. Rovnakým (telu vlastným) materiálom možno tiež krásne vymodelovať lícne kosti a dosiahnuť tak liftingu tváre. Pre okamžité viditeľné omladenie stačí 4-6 injekcií. Nevýhodou kyseliny hyalurónovej je vstrebanie približne do 12 mesiacov, takže ošetrenie je potrebné zopakovať.

Lifting bez skalpelu sa však dá vykonať aj využitím vlastného tuku, ktorého výhodou je výdrž niekoľko rokov. Prínosný je tiež laserový resurfacing tváre buď ablačným, alebo neablačným laserom, ktorý odstráni až 50% vrások. Zároveň zladí tón pleti, zjemní rozšírené póry a tiež prispeje k celkovému liftingu.

Pre ženy s veľmi tenkou a slabou kožou je ideálna mezoterapia prístrojom Angel. Pri tomto ošetrení sa do kože aplikuje vlastná plazma obohatená o krvné doštičky, ktoré naštartujú proces hojenia kože i produkciu kolagénu a elastínu. "Ošetrenie Angelom možno kombinovať s mezoterapiou, ktorá obsahuje peptidy, vitamíny, minerály a kyselinu hyalurónovú. Vynikajúci je napríklad prípravok Revofil Aquashine. "Približuje Anna Brandejs.

Výsledky liftingu kyselinou hyalurónovou alebo vlastným tukom v kombinácii s laserovým resurfasingom môže ešte posilniť využitie Pellevé a Endermoliftu.

 

Po päťdesiatke je k úvahe aj moderný chirurgický facelift
Všetky popísané neinvazívne metódy sú účinné aj vo veku nad 50 rokov. Avšak nie každej žene už stačia, preto klientky stále častejšie volia chirurgický facelift v kombinácii s autotransferom tuku pod oči a do oblasti lícnych kostí, ktorý sa vykonáva v celkovej narkóze. Dnes už nie je dôvod sa ho obávať. Anna Brandejs vysvetľuje: "Odstrašujúce prípady nevydarených faceliftov hollywoodskych hviezd sú aj 30 rokov staré. Vtedy sa robili inými postupmi a väčšinou boli na tvárach viditeľné. V súčasnosti, vďaka moderným metódam, na vás nikto nič nespozná. Len to, že vyzeráte podstatne mladšie a sviežejšie! "

 

Kto žije zdravo, môže facelift odložiť až po šesťdesiatke
Ak dodrziavate zdravú výživu, nefajčíte a neholdujete alkoholu, máte skvelé gény, moc sa neopaľujete, ale pritom ste často na čerstvom vzduchu, môžete pomýšľať na facelift až niekedy okolo šesťdesiatky. Alebo aj nikdy, pokiaľ vám zopár vrások nevadí.

Pre ostatných sú k dispozícii špičkové služby pražskej kliniky estetickej medicíny Brandeis Clinic, kde si môžete dohodnúť nezáväznú konzultáciu. A cestu za šetrným omladením môžete spojiť aj s turistickou návštevou Prahy.