uvodna

Viac ako len luxusné ubytovanie, viac ako len vysnívaná safari destinácia, viac než len útek do Afriky. Thanda Private Game Reserve ponúka autentické skúsenosti divokého juhoafrického života, pohľad do života Zuluov i vášeň pre ochranu životného prostredia.

23. 6. 2016

Viac ako len luxusné ubytovanie, viac ako len vysnívaná safari destinácia, viac než len útek do Afriky. Thanda Private Game Reserve ponúka autentické skúsenosti divokého juhoafrického života, pohľad do života Zuluov i vášeň pre ochranu životného prostredia. Thanda je hrdým členom skupiny Leading Hotels of the World a niekoľkonásobným víťazom popredných svetových súťaží v kategórii Luxury Lodge. Tento rezort je známy pre svoje skúsenosti so safari a pre exkluzívne stretnutia s africkou Veľkou päťkou.

Hi LW6058 28076807 Spa sunset

Meno Thanda v jazyku zulu znamená „láska“ a vyjadruje čarovné spojenie zulu kultúry,
divočiny, romantiky a exkluzivity moderného sveta. Táto luxusná súkromná rezervácia sa
nachádza v južnej časti provincie Zulu, v blízkosti vôd Indického oceána, 23 km severne od Hluhluwe – mesta s menším letiskom. Hotel zbiera ocenenia za luxus a kvalitu po celom svete a nachádza sa na top liste najlepších safari rezervácii Afriky. Thanda ponúka prekrásne ubytovanie so službami na svetovej úrovni a zároveň aj útočisko pre divú zver. Pozoruhodne kontrastuje s existenčnými výzvami vidieckych komunít žijúcich v okolí rezortu. Odkedy Thanda vznikla, došlo k významným záväzkom a investíciám jej vlastníkov, Dana a Christiny Olofssonových, na podporu tamojších vidieckych komunít. Poslaním Thandy je slúžiť ako zodpovedný strážca životného prostredia, kombinujúci rešpekt k biodiverzite so silnými vzťahmi k nadáciám na zachovanie voľne žijúcich živočíchov. Takisto podporuje komunitu a rôzne programy, ktoré sú ekonomický prínosné pre miestnych obyvateľov.

Hi LW6058 28076771 F1000009    Hi LW6058 37455190 King Of The Jungle 

Thanda Safari Lodge

Thanda Safari Lodge

Stúpte na drevenú podlahu, zaplávajte si v bazéniku, vychutnajte si večeru v privátnom salóniku, alebo len tak seďte a obdivujte západ slnka nad slamenou strechou vašej vilky. Thanda Safari Lodge je známy vďaka svojim deviatim krásnym apartmánom v buši, z ktorých každý je uzavretý a poskytuje absolútne súkromie. Ubytovacie zariadenie má tvar tradičných Zulu usadlostí a jednotlivé apartmány s rozlohou 220 m² ponúkajú panoramatický výhľad na okolie. V každom z nich nájdete priestrannú obývaciu izbu, majestátnu spálňu a krb. V kúpeľni nechýbajú umývadlá pre dve osoby, vaňa, oddelené WC, rovnako aj vnútorné a vonkajšie sprchy. Apartmán sa tak stane vaším tajným úkrytom na odpočinok či romantiku alebo základňou, z ktorej sa budete vydávať na výlety plné nádherných zážitkov.

 

Meno Thanda znamená v jazyku zulu „láska“ a vyjadruje čarovné spojenie zulu kultúry, divočiny, romantiky a exkluzivity moderného sveta. 

 

 Recepcia    Hi LW6058 56866735 thanda068    Hi LW6058 56866743 thanda223

 

Hi LW6058 56867038 thanda477     Hi LW6058 56867199 thanda1011     LW6058 60026952 TTC018 - TTC - Pool Area -MH063 red copy 

 

Africká pohostinnosť pretavená do interiéru

Lounge priestory Thanda Safari Lodge charakterizujú tradičné miestne korálky, príjemná koža a autentické drevo. K týmto priestorom patrí knižnica s výhľadom na napájadlo, kde môžete zbadať slona, ďalej súkromná biznis časť, cigarový bar a pôsobivo zásobená vínna pivnica.Východiskovým bodom pre hostí je ďalšie miesto v časti lounge, s čerstvou kávou, z ktorej ešte stúpa opar či so sušienkami a delikátnym horkým čajom. Vďaka africkému umeniu, veľkým oknám, fascinujúcim knihám o afrických legendách a mäkkým pohovkám v kombinácii s akcentmi tmavého dreva táto spoločenská miestnosť stelesňuje pravú africkú pohostinnosť.

 

k ramiku 2
Zuluovia

Vďaka rezortu Thanda sa môžete ponoriť do sveta Zuluov, konkrétne obyvateľov provincie KwaZulu Natal, vo východnej časti Južnej Afriky a stráviť deň s kmeňom, ktorý na začiatku 19. storočia obýval zem zvanú Zululand. Dnes sú Zulovia početným africkým národom, ktorý má okolo 10 milónov príslušníkov, väčšinou vyznávajúcich kresťanské náboženstvo. Známi sú aj vďaka domom radeným do kruhu a obohnaným hradbou z prírodných materiálov, ktorých architektúrou sa inšpirovali aj majitelia Thanda Private Game Reserve. Slovo zulu znamená v preklade nebo a amaZulu – Zuluovia, sú teda ľudia z neba. Počas migrácie krajinou sa zhromažďovali na území dnešnej Južnej Afriky do kmeňov a klanov zvaných „imzi“. Každý klan má svojho náčelníka, ktorého moc závisí od toho, aký súdržný je jeho kmeň.

 

 

 

Pokračovanie článku nájdete tu

Text: Sláva Štefancová
Foto: Thanda Private Game Reserve