24 mini

 

V Kapskom Meste vyrástol luxusný hotel. Možno by to nebolo až takým výnimočným javom, keby sa nezrodil z bývalého sila. Vďaka tomu dostal unikátny, industriálny nádych, ktorý sa spája s moderným luxusom. O renováciu sa postaralo Heatherwick Studio.

2

Silo vzniklo v roku 1924 a fungovalo takmer 80 rokov. V priebehu tohto obdobia sa čisto industriálne oblasť začala pretvárať a v okolí tak vznikali rôzne retailové prevádzky či nákupné centrá. Najvýraznejším exteriérovým prvkom sú určite okná, ktoré kompletne budovu pretvorili. Zabolená línia okien, ktorá je tvorená z viacerých sklenených častí vytvára dokonalý kontrast ku strohému betónu. S meniacim sa denným svetlom, ktoré sa v oknách odráža tak navyše budova dostáva zakaždým iný vzhľad.

3

O interiér hotela sa postarala Liz Biden, ktorá má za sebou niekoľko úspešných projekotv. Jej eklektický rukopis sa odrazil aj pri zariaďovaní tohto hotela. Jej cieľom bolo ešte väčšmi podčiarknuť kontrast medzi industriálnou históriou a modernou kultúrou a luxusom.

5

Silo Hotel je plný výrazných, živých farieb, umeleckých diel, ale aj masívnych industriálnych prvkov. Každá z 28 hosťovských izieb bola individuálne zariadená, čo ešte viac zdôrazňuje filozofiu hotela, ktorý má navyše svoju vlastnú galériu s názvom The Vault.

19

 

 

zdroj: http://www.top-fashion.sk