hotel henriette paris 11

Hotel Henriette Rive Gauche nájdete v tichej, kameňom dláždenej parížskej uličke, blízko štvrti Mouffetard. 

  

Henriette. 

Tmavé vstupné dvere so zlatým, nie veľmi
nápadným, no o to hravejšie riešeným logom navodzujú podobné pocity, s akými by ste stáli pred šatníkom pravej Parížanky.

 Ani tá nevydáva svoje tajomstvá a emócie hocikomu na počkanie. Cudzinec ju stretne v malých čiernych šatách, no jej garderóba ukrýva okrem ikonických a nadčasových kúskov aj kvetinové vintage vzory, tropické motívy privezené z ciest, či optimistické pastely, pričom absolútnymi must-haves sú koža, čipka a zlato. To všetko nosí a kombinuje s neopakovateľným šarmom. Práve tak, ako Henriette.

hotel4

 

 

Exkluzívny no prístupný,

Hotel Henriette je stelesnením nonšalantnosti

a zvodného uvoľneného luxusu.

 

hotel henriette221

 

 hotel1Po prekročení prahu sa pred vami otvára priestor vstupnej haly, ktorá svojím zariadením s povahou šik obývačky mení pohľad na umenie prijímania hostí. Absolútne návykový interiér v bohémskom štýle je dielom samotnej majiteľky, Vanessy Scoffier.

Bývalá módna editorka a stylistka skúsená v oblasti zostavovania rôznych outfitov mala pre bytový dizajn vždy slabosť a preto, keď prešla do úlohy hotelierky, nenechala si uniknúť príležitosť jedinečne zariadiť každú z 32 izieb.

S prísne stráženým rozpočtom strávila 15 mesiacov hľadaním unikátnych kúskov pre svoj hotel na povestných parížskych blších trhoch. Retro lampy a nábytok z 50. rokov minulého storočia, ako sú stoličky od Warrena Platnera, stolíky, ktorých autorom je Pierre Guariche, či komody z manufaktúry Knoll sú základom v každej z izieb. Osobitosť im dodala odvážnym prístupom k povrchovým úpravám stien. Zatiaľ čo v niektorých izbách sú farebné geometrické tvary kombinované so surovou preglejkou, iné zdobia kvetinové tapety Arte. Samozrejmosťou sú doladené kvalitné textílie, ktoré si Vanessa vybrala od značky Kvadrat, a neopakovateľné doplnky. Napríklad svietidlá od Thomasa Eycka zavesené na lanách, či provizórne čelo postele z koženej žinenky pripomínajúce hodiny telesnej výchovy.

 

hotel2

 

Tento osviežujúci dizajnový kokteil je namiešaný
s dokonalým citom pre mieru a estetiku a vytvára atmosféru, akú nenájdete nikde inde. K nezabudnuteľným highlightom hotela patrí zimná záhrada s kamennou stenou a sviežou zeleňou, ktorá sa otvára na terasu. Stačí si už len vybrať zo širokej ponuky kníh v salóniku, pohodlne sa usadiť a relaxovať. S výbornými raňajkami
a vždy ochotným personálom na recepcii tu má hosť pocit, akoby bol pozvaný do domu svojho priateľa, a to bol zámer. Hotel Henriette Rive Gauche sa poľahky stane vaším vysnívaným druhým domovom, či utajenou parížskou adresou. Skutočne zriedkavo totiž nájdete taký unikátny dizajnový klenot, v dobrej lokalite
a zároveň s intímnou atmosférou.

 

 

 blog post h 1050x500


hotel6

 

hotel henriette accueil size 207441 965 530

 

 

zdroj: toptrendy.sk