HC

 

Aplikácia Home Connect umožňuje vybraným spotrebičom Siemens s Wi-Fi a ich používateľom pripojiť sa do domácej siete, prípadne internetu, aby tak mali prehľad o ich činnosti v intuitívnej aplikácii v telefóne či v tablete. Prostredníctvom nej ich možno nastavovať, diagnostikovať či monitorovať.

 

home connect

 

Obsluha aplikácie, ktorá je k dispozícii aj v slovenskom jazyku, je veľmi jednoduchá a vôbec nie je potrebné byť technicky zdatný na to, aby bolo možné  spotrebiče týmto spôsobom obslúžiť. Stačí nastaviť základné vstupné údaje a systém Home Connect sám zvolí najvhodnejší program či parametre nastavenia.

Aplikácia však ponúka oveľa viac, ako len zapnutie či vypnutie spotrebičov na diaľku. Vďaka nej je ich používanie mnohokrát efektívnejšie, ale aj jednoduchšie a zábavnejšie. Home Connect tak zvyšuje používateľský komfort a umožňuje využitie všetkých funkcií spotrebiča, dokonca aj takých, ktoré človek bežne nevyužíva, respektíve im nerozumie.

 

 

Bezpečnosť a ochrana súkromia najvyššou prioriotou

Prioritou značkySiemens je, samozrejme, najvyššia miera ochrany spotrebiteľov. Aplikácia Home Connect disponuje certifikátom TÜV TRUST IT „Trusted App“, potvrdzujúcim jej bezpečnosť. Samotný proces zapojenia sa do systému Home Connect je veľmi jednoduchý a netrvá viac ako 10 minút. Prístup k nemu a jednotlivým spotrebičom je však umožnený len po prihlásení sa do používateľského účtu. Nikto bez prihlasovacích údajov cez internet nemá k spotrebiču prístup. Navyše, nie je možné pripojiť ho do akejkoľvek Wi-Fi siete, ale len do zabezpečenej. K otvorenej sieti sa bez hesla systém vôbec nepripojí. Ďalšie zabezpečenie aplikácie Home Connect predstavujú bezpečnostné certifikáty, firewall na serveri a ochrana heslom. Spotrebiče však nie je nutné do systému Home Connect zapojiť, možno ich, samozrejme, používať aj tradičným spôsobom. 

Náklady na potrebnú domácu infraštruktúru sú minimálne. Rozhodnutie používať inteligentný domáci spotrebič ovládaný na diaľku prináša výhody rozšírených funkcií, dostupnosti, flexibility, transparentnosti, ako aj atraktívne obstarávacie ceny. Aplikáciu Home Connect si môžno stiahnuť a používať zadarmo, bez toho, aby s ňou súviseli akékoľvek skryté vedľajšie náklady.

 

 

Prečítajte si o ďalších vlastnostiach systému Home Connect v našom najnovšom vydaní Top Trendov v bývaní.