krasa v kuchyni mNeoddeliteľnou súčasťou kuchyne je odsávač pár.

krasa v kuchyniTento praktický pomocník, ktorý sa dnes svojím vzhľadom veľakrát ani nepodobá na odsávač, sa zároveň môže stať aj estetickým doplnkom kuchyne.

DW K096720

Moderné odsávače sa môžu pochváliť prepracovaným dizajnom, ktorý býva popri cene a výkone jedným z hlavných kritérií pri jeho výbere. Za kombináciou antikora a tela komínového odsávača v polárno bielej farbe sa skrýva praktický šikmý štít, ktorý zároveň celý spotrebič vizuálne ozvláštňuje.

Bellevue HOT

Odsávač Bellevue HOT je určený pre poloprofesionálne kuchyne. Spája v sebe funkcie odsávača pár, ktoré kombinuje s funkciu ohrievania jedla. Vyrobený na mieru a z rovnakého materiálu ako povrch pracovnej dosky. Po sklopení je takmer neviditeľný. Svoje využitie nájde aj v pasívnom dome – odsávaný vzduch po vyčistení filtrami vypúšťa späť do miestnosti, čím znižuje náklady na vykurovanie interiéru.

Grace

Digestor Grace z antikora a bieleho skla okrem svojej prvotnej funkcie prináša do kuchyne aj svetlo. Jeho tvar je zjavne inšpirovaný prírodou. Používateľom poskytuje obrovskú flexibilitu inštalácie. Môže byť umiestnený ako priestorový v strede miestnosti, rovnako aj inštalovaný v blízkosti múru ako tradičný digestor. Okrem bielej farby je dostupný aj v čiernej.

Viac sa dočítate na strane 180 – 181

Text:Sláva Štefancová
Foto: Emex, Miele, Elica, reddot design award

{ppgallery}stories/fotky-k-clankom/krasa_v_kuchyni/galeria{/ppgallery}
Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2011