livingwood4 uvod

Nedávny Moddom nás presvedčil o tom, že výrobcovia neprestávajú hľadať nové výrazové prostriedky, ktoré vôbec nie sú na úkor funkčnosti. Ing. Zuzana Kuchárová, obchodná riaditeľka spoločnosti Livingwood, s.r.o. nás informovala o rozšírení tohtoročnej kolekcie. Okrem masívnych postelí z dubu a orecha predstavila aj ďalšie novinky.

 

livingwood1

 

Jednou z nich bola aj modulárna knižnica v niekoľkých farebných prevedeniach, ktoré sa prispôsobia každému interiéru. Vďaka jednoduchému no funkčnému dizajnu sú možnosti skladania mnohoraké. Účinne a dynamicky zapôsobila predovšetkým vystavená zostava z troch odlišných odtieňov. Posúďte sami.

 

livingwood3

 

Avšak medzi tie najzaujímavejšie vystavené kusy zaraďujeme konferenčný stolík s osadenou skrinkou Woodpack. A pozor, ide o hudobnú skrinku. Výnimočný dizajn vychádza zo spolupráce s jazzovým hudobníkom Borisom Čellárom. V citlivo riešenom návrhu vyniká prirodzená textúra a kresba plôch. Farebné členenie ozvláštňuje navyše umelecky krojená rezonančná dutina. Detailne prepracovaný návrh nechýba ani doplnku v podobe tympánových paličiek, ktoré sú súčasťou stolíka. Svetlé, obrúsené bukové drevo kontrastuje s tmavými matnými hlavičkami a dáva inak pragmatickému kúsku nábytku nový rozmer využitia aj vnímania. Tribal jazzové tóny, ktoré táto skrinka vylúdi, vás v momente prenesú do končín Afriky či Karibiku. A ktovie, možno v sebe objavíte skrytý hudobný talent. 

 

 

 

livingwood4