3 mini

Keď vkročíte do tohto hotela, prvé, čo budete vnímať, je vôňa čerstvo vypranej bielizne, sušiacej sa vo vetre za slnečného dňa. Ďalej zaregistrujete krásu pôvodnej architektúry i usmievavú recepčnú či concierge. Nasleduje jedinečná cesta časom do obdobia, keď v tomto dome, postavenom v čase rozvoja textilného priemyslu v 19. storočí, bolo sídlo „Fundación Textil Algodonera“. Neskôr túto neoklasicistickú budovu získal Cech výrobcov bavlny, ktorý sa v Barcelone usídlil. Komplexná rekonštrukcia s citom pre zachovanie pôvodných častí budovy i vybavenia vyústila do jedinečného Cotton House Hotela.

7

Päťhviezdičkový hotel sa nachádza v samom srdci Barcelony, v štvrti Eixample, ktorá patrí k tým najlepším v Barcelone. Práve tu sa koncom 19. storočia usídľovali bohatí katalánski priemyselníci, o čom dodnes svedčí bohaté zastúpenie víl v modernistickom štýle. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na objavovanie Barcelony. Mesta, ktorého rozvoj úzko súvisel s bavlnárskym priemyslom. Projekt obnovy realizoval interiérový architekt Lázaro Rosa-Violán.

Jeho moderný a sofistikovaný rukopis je badateľný nielen na pôvodných častiach budovy, akými sú najmä grandiózne schodisko, originálne parkety, stropy a drevené detaily, ale ajZ bazéna je nádherný výhľad na mesto. Nad barcelonskými strechami sa týči monumentálne dielo slávneho Antoniho Gaudího – Sagrada Familia. Z hotela sa k nej pešo dostanete za 20 minút. na moderných prvkoch a vybavení, ktoré poskytujú hosťom najvyšší štandard.

P 20

Z bazéna je nádherný výhľad na mesto. Nad barcelonskými strechami sa týči monumentálne dielo slávneho Antoniho Gaudího – Sagrada Familia. Z hotela sa k nej pešo dostanete za 20 minút.

P 19

Za priaznivého počasia sa raňajky servírujú na terase s rozlohou 300 m2. Nachádza sa v zadnej časti hotela – v átriu, ktoré je typické pre budovy v tejto štvrti.

P 15

Magnetom hotela je grandiózne točité schodisko z roku 1957, ktoré visí z kovového rámu vrchného poschodia a vyvoláva pocit ľahkosti a vzdušnosti.

P 2

Celý interiér hotela je inšpirovaný kvetom bavlníka a všetkým, čo s ním súvisí – jemnosťou, čistotou, pohodlím, nežnosťou a prirodzenosťou.

P 14

Hotel disponuje 78 rafinovanými, komfortnými izbami a piatimi priestorovo veľkorysými apartmánmi. Izby sú zariadené vo farebnej palete kvetu bavlníka – bielej, čiernej a sépiovej. Tyrkysové kreslá a sofa interiér príjemne osviežujú. Komfort izieb podčiarkuje snehobiela posteľná bielizeň z kvalitnej egyptskej bavlny.

P 8

Prevažujúca biela v kúpeľniach evokuje pocit čistoty. Mäkučké osušky, župany i papučky dopĺňa prírodná kozmetika prestížnej značky.

P 22

Bývalá kancelária členov bavlnárskeho cechu dnes nesie názov „L ´Atelier". Tak ako kedysi, i dnes vám v ňom renomovaní krajčíri ušijú odev na mieru.

P 4

Atmosféra kozmopolitného „Cocktail Bar & Restaurant Batuar“ odráža dušu hotela – koloniálny štýl, ktorý je rafinovaný, diskrétny, no zároveň elegantný a osviežujúci. Servírujú tu jedlá stredomorskej kuchyne so surovinami a ingredienciami z miestneho trhu. Mimochodom, názov „Batuar“ zvolili podľa lisovacieho stroja na bavlnu, ktorého úlohou bolo zbaviť látku nečistôt.

P 10

Oživením knižnice zariadenej v odtieňoch čiernej, bielej a sépiovej sú pohodlné kreslá v tyrkysovej farbe, v ktorých si môžu hostia oddýchnuť od ruchu veľkomesta a vychutnať si tradičný čaj o piatej.

 

„Cotton House je viac ako hotel. Je viac ako dom. Je to miesto, kde vás zabalia do bavlny.“