title

 

Leto je super, máme ho radi, ale keď je niečoho moc, tak je toho príliš. Ak patríte medzi ľudí, ktorí si počas horúcich letných dní a nocí radi doprajú schladenie, čítajte ďalej.

 

RKB11 RKL460 480 vzdusin sk

 

• Iste viete, ako nepríjemne sa spí počas horúcich letných nocí. Lepší pocit zo spánku budete mať, ak váš inak určite veľmi komfortný matrac vymeníte za bambusový alebo dokonca slamený matrac. Možno sú menej komfortné, na druhej strane ale nezadržujú toľko tepla ako klasické nafúknuté matrace.

• Mäta síce neosviežuje tak ako mobilné klimatizácie, ale dokáže zanechať príjemne chladivý pocit. Vyskúšajte preto rôzne mätové či mentolové produkty – umývajte sa pepermintovým mydlom, prípadne sa zavodňujte čistou vodou s citrónom a mätou.

• Objímanie so svojim partnerom alebo partnerkou má svoje príjemné momenty, nie je to však najlepšia cesta v prípade, že vám je v noci teplo a chcete sa ochladiť. Ak máte na posteli dostatok miesta, vyskúšajte spánok v polohe orla, teda s rukami a nohami roztiahnutými tak, že sa navzájom (ani tela) nedotýkajú.

• Áno, klimatizácia je jedným z najúčinnejších spôsob, ako ochladiť interiér. Inštalácia tej statickej si ale vyžaduje búrací zásah. Vyskúšajte namiesto nej mobilné klimatizácie Olimpia Splendid! Sú výkonné a prenosné, takže ich môžete postaviť do miestnosti, ktorú aktuálne potrebujete klimatizovať a po skončení práce zase odniesť.

• Máte prístup do bezpečného exteriérového prostredia, na strechu, nádvorie alebo záhradu za domom? Skúste sa tam v lete vyspať! Trénujte svoje camping-skills tým, že si postavíte stan či rozložíte bivak.

• Barefoot alebo chodenie na boso je veľkým trendom, ktorý prináša zdravotné benefity. Odložiť topánky a ponožky, v ktorých a nohy len potia, odporúčame najmä v extrémne vlhkých dňoch. Choďte naboso tak často ako sa len dá, prípadne si obúvajte kvalitné kožené a ľahké sandále.