Viete si predstaviť rybu upečenú v kocke ľadu alebo teľacie filé v cestíčku zo včelieho vosku? Unikátna novinka od značky Miele – rúra Dialog – pripraví mäso bez toho, aby sa ľad či vosk rozpustili. Navyše, v porovnaní s bežnými rúrami jej na to stačí tretina času.

 

RA

 

Miele opäť rozširuje  hranice inteligentných spotrebičov.  Nová rúra Dialog využíva na vytvorenie tepla, podobne ako mikrovlnná rúra, elektromagnetické vlny. Na rozdiel od nej však rozpoznáva jednotlivé zložky v pokrme, čomu počas prípravy neustále prispôsobuje frekvencie. Ak by ste sa napríklad rozhodli upiecť rybu v ľadovej škrupine, môžete si byť istí, že ľad sa nerozpustí a mäso bude lahodné a jemné. Rovnako dokonalý výsledok dosiahnete aj pri príprave kompletného menu naraz. Mäso bude po štyridsiatich piatich minútach šťavnaté a rovnomerne prepečené, pričom zelenina zostane chrumkavá a zemiaky mäkké. To všetko automaticky, bez prerušenia alebo pridávania prísad.

 

 RAH

 Miele rúra Dialog

 

„Inteligentná patentovaná technológia revolučne evokuje ,dialóg´ medzi potravinou a rúrou.“

 

 

RAHI

 

 

Ako to funguje?

V rúre Dialog prenikajú do potravín elektromagnetické vlny s premenlivými kmitočtami, ktoré sa prispôsobujú jednotlivým zložkám jedla. Táto inteligentná patentovaná technológia od Miele sa nazýva M Chef. Na pripravovaný pokrm tak rúra Dialog pôsobí oveľa menším výkonom a využíva pritom nie jednu, ale celé spektrum frekvencií. Zároveň neustále monitoruje, koľko energie už potravina prijala, a podľa toho reguluje proces prípravy. Spomínaná technológia evokuje „dialóg“ medzi potravinou a rúrou, z čoho vychádza aj samotný názov spotrebiča.

Ovládanie uľahčujú automatické programy. Gourmet Profi je vhodný pre používateľov, ktorí radi experimentujú a všetky parametre si volia výhradne manuálne. Pre menej skúsených je k dispozícii funkcia Gourmet Assistent, ktorá navolí vhodné nastavenia, v závislosti od druhu a množstva potravín.

Rúra Dialog bude tento rok dostupná v Nemecku a Rakúsku, na slovenský trh bude uvedená v nasledujúcom roku.

 

www.miele.sk