Surry Hills L 32

Premena nudného terasového bytu v austrálskom Sydney mala jasný cieľ. Vdýchnuť mu nový život, a to tak, aby zapadol do prostredia mestskej časti Surry Hills, známej svojím špecifickým štýlom. Koncept návrhu možno definovať ako sofistikovaný industrializmus a výnimočným ho robí množstvo navrstvených prírodných materiálov, ktorých textúry a farby vniesli do interiéru neopakovateľnú, príjemne dynamickú atmosféru.

Surry Hills L 01 a

Surry Hills L 07

Majiteľ túžil po zmene nielen preto, že interiér už pôsobil zastaralo, ale v prvom rade chcel, aby jeho bývanie zodpovedalo životu, ktorý aktuálne vedie. Osobnosť tohto milovníka hudby, ktorý si po ukončení dlhodobého vzťahu opäť naplno vychutnáva slobodu, inšpirovala interiérovú dizajnérku k návrhu konceptu s témou sofistikovaného industriálu. „Chceli sme, aby priestor pôsobil jedinečne, mužne, až trochu temne a mal vizuálnu silu,“ vysvetľuje dizajnérka a dekoratérka Sarah Jayne Marriott. „Použitím ocele a betónu sme navodili industriálnu atmosféru, ktorú sme zároveň vyvážili teplejšími a bohatšími materiálmi, akými sú drevo a bronz,“ dodáva autorka návrhu. Sarah Jayne Marriott má bohaté skúsenosti na poli interiérového dizajnu. Viac ako 10 rokov pôsobila v poprednej dizajnovej firme, kde bola zapojená do rozsiahlych projektov v rámci Austrálie aj mimo nej. Viaceré z nich získali ocenenia. V roku 2014 sa však rozhodla vydať vlastnou cestou a založila spoločnosť Sarah Jayne Studios, prostredníctvom ktorej dnes môže svojim klientom ponúknuť vysoko individuálny prístup. „Interiéry, ktoré vytvárame, sú nadčasové, praktické, krásne a zároveň jedinečné, pretože sa vždy prispôsobujeme požiadavkám klientov, rozpočtu a lokalite.“

Surry Hills L 32

Harmónia kontrastov
V projekte apartmánu v Surry Hills vyberali všetok nábytok a vybavenie so zreteľom na dizajn, teda formu, funkciu, farby a proporcie. V obývačke vytvýra príjemný kontrast štuková omietka pripomínajúca surový betón v kombinácii s mäkkou a hrejivou kožou na sedačkách. Práve kožené kreslo s oceľovým rámom je ústredným prvkom obývačky a pozdvihuje jej vzhľad aj funkciu. Pohovku skosenú pod atypickým uhlom vyrobili a očalúnili prírodnou poťahovou látkou s hrubou štruktúrou na zákazku vo firme Jardan. Koža sa objavuje aj na podnožke, ktorá na jednej strane rozširuje pohovku a pridáva priestoru komfort a noblesu. Prirodzenú, možno až príliš harmonickú paletu veľmi žiaduco narúša výrazný geometrický vzor na ručne tkanom koberci od firmy Kilim. Práve ním sa dizajnérom podarilo vniesť do obývačky energiu a dynamiku.

Surry Hills L 19

V hlavnej spálni je betónová stena skombinovaná s masívnym orechovým drevom, ktoré je použité na nábytku v celom projekte a výrazne demonštruje silu vybraných materiálov.

Pokračovanie článku v publikacií TOP TRENDY V BÝVANÍ/BYDLENÍ 2017

TTB titulka 1 mini