postele od saffron beds mSaffron je anglický ekvivalent pre šafrán, najušľachtilejšie a najcennejšie prírodné korenie. Zároveň je to názov slovenskej firmy, ktorá je jedným z piatich svetových výrobcov postelí z čisto prírodných materiálov.

Pretože tak, ako vie kúsok šafranu obohatiť jedlo, tak aj Saffron posteľ vie skvalitniť život človeka.

 

Saffron 01

Za všetkým stoja dvaja bratia – Vladimír a Radomír Šalitrošovci, ktorí na našom trhu hľadali kvalitnú posteľ za zodpovedajúcu cenu. Keď takú nenašli, rozhodli sa, že si ju vyrobia sami bez kompromisu v kvalite a za dostupnú cenu. Dlhovekosť luxusnej Saffron postele zo 100-percentne prírodných materiálov sa ráta na niekoľko generácií. Aj preto poskytuje Saffron Beds na svoje produkty 30-ročnú záruku, najvyššiu spomedzi všetkých výrobcov.

V súzvuku s prírodou
Vďaka ručnej výrobe trvá zhotovenie jednej poste priemerne 200 hodín. Vyberané sú len tie najkvalitnejšie materiály z celého sveta, pričom všetko je v tom správnom pomere nakombinované na Slovensku. Kašmír sa získava z kôz žijúcich na upätí Himalájí. Je jedinečný vďaka svojej hebkosti a termoregulačným schopnostiam. V Saffron posteliach tvorí ojedinelú mäkkosť, prepychový pocit a zároveň zaručuje optimálnu teplotu tela počas spánku. Veľmi pevné a odolné prírodné vlákno hodvábu má neuveriteľne hladkú a jemnú textúru, ktorá nekĺže. Hodváb v posteliach vás počas leta ochladí a, naopak, v zime vás zahreje. Konské vlasy sú jedným z najvyhľadávanejších materiálov v luxusných posteliach vďaka svojim vynikajúcim absorbčným a ventilačným vlastnostiam. Duté konské vlasy dokonale odvádzajú vlhkosť a ostávajú okamžite suché. Navyše, vďaka svojmu tvaru pôsobia ako malé pružiny, čím udržiavajú posteľ stále mäkkú a pružnú.

Saffron 02

Saffron 03

Spoločnosť Saffron používa 100-percentný prírodný kaučuk ako alternatívu k pružinám. Dokonale sa prispôsobuje telu a jemne pruží, vďaka čomu sú svaly počas spánku uvoľnené. Švédska borovica, ktorej drevo sa používa na výrobu postelí, rastie v klimatických podmienkach Škandinávie veľmi pomaly. Vďaka nej si posteľ zachová vysokú stabilitu po desiatky rokov bez nepríjemného vŕzgania. Ovčia vlna funguje v posteliach ako prírodná klimatizácia – v lete ochladzuje a v zime ohrieva. V kombinácii s bavlnou reguluje teplotu postele, zvyšuje priedušnosť a komfort. Navyše, pravá vlna prirodzene odpudzuje mole a roztoče.

Saffron 04

V Saffrone čalúnia postele s použitím vysoko kvalitnej 100-percentnej bavlnenej tkaniny s hustotou tkania až 48 vlákien/cm2. Vďaka bavlne sa v Saffron posteli budete menej potiť. V roku 2010 medzinárodná medicínska štúdia preukázala upokojujúce účinky a vplyv levandule na kvalitu spánku. Levanduľu pridávajú v Saffrone do všetkých postelí kvôli jej upokojujúcemu účinku, aj preto, že pôsobí odpudzujúco na mole. Periny a vankúše plnené perím poznali už naše staré mamy. Vďaka svojim vlastnostiam vytvárajú optimálne podmienky pre odpočinok a, naopak, nepriaznivé podmienky pre roztoče.

Saffron 05

Investícia do kvality
Firma Saffron je hrdá na to, že sa jej podarilo získať prestížny certifikát OEKO-TEX® Standard 100. Testy trvali niekoľko mesiacov, hodnotila sa počas nich napríklad odolnosť postele či dokonca nehorľavosť poťahových látok. Investícia do kvality sa majiteľom firmy vrátila v podobe rýchlej expanzie. Predajná sieť, ktorú v začiatkoch firmy v roku 2010 tvorila jediná predajňa v Košiciach, sa časom rozrástla o ďalšie predajne na českom, rakúskom, nemeckom, poľskom, fínskom či ruskom trhu. V zahraničí s nimi pritom na propagácii spolupracovali zvučné mená, či už to bol ruský módny návrhár Slava Zajcev, marketingový expert Peter Littmann alebo švajčiarsky dizajnér nábytku Alfredo Häberli.

Saffron 06

Saffron 07

text: Sláva Štefancová v spolupráci s firmou Saffron Beds
foto: Saffron Beds