priestor kreativite mInteriérový dizajn, rovnako ako móda, podlieha rôznym trendom, ktoré sa v histórii stále opakujú.

Najlepším príkladom sú tapety, obdivované a zároveň zatracované. Bolo obdobie, keď sa zoškrabovali zo stien a nahrádzali sa snehobielou omietkou. Dnes sú vyhľadávaným artiklom. Samozrejme, že majú iný dezén, dizajn a farebnú škálu ako v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Skutočne originálne a trendy sú špeciálne nálepky na stenu.

Ide o matné vinylové fólie, ktoré veľmi dobre držia na klasickej omietke, nábytku, oknách, dverách či zrkadlách. V ponuke sú jednofarebné i viacfarebné, pričom vzory a veľkosti sa rátajú na desiatky. Výhodou je, že si viete nálepkami dekorovať povrchy celkom sami, pretože aplikácia je nenáročná. Malé motívy sú určené pre deti, ktoré si svoju izbičku zvládnu vyzdobiť aj samé.

Tip pre zástancov farieb, štetcov a maľovania

Túžite po elegantnej kresbe, ktorá rozžiari kút vašej obývačky? Dožadujú sa vaše deti farebných zvieratiek, ktoré videli v ZOO, na stenách detskej izby? Nemusíte oplývať maliarskym talentom. Jednoduchým a efektným riešením sú takzvané predlohy a šablóny. Aký je medzi nimi rozdiel? Vďaka papierovej predlohe, ktorá je na jedno použitie, namaľujete aj komplikované farebné motívy. Šablóny sú z tenkého plastu, takže sa dajú použiť viackrát a pomocou nich vznikajú jednofarebné línie a jednoduchšie vzory. Možno sa vám zapáčila niektorá z nálepiek, ale radi by ste si tento motív namaľovali sami. Aj to sa dá zariadiť. Dodávateľ vám pripraví predlohu podľa vašich predstáv. Predáva sa v mnohým motívoch a jej veľkosti sú prakticky bez obmedzenia. Ľahšie sa s ňou pracuje s farbami a vďaka detailnému spracovaniu predlohy sami vykúzlite profesionálne maľby v hociktorom kúte vášho domova. Verte, že každá návšteva, ktorá nebude šetriť chválou vašej zručnosti, zaleje vašu dušu sladkým pocitom spokojnosti.

Spomienky na stene

Tretia novinka, prostredníctvom ktorej si zútulníte dom alebo byt, je osobného charakteru. Určite máte množstvo fotografií, ktoré vám pripomínajú staré i celkom čerstvé udalosti v rodine či zážitky s priateľmi. Trh však ponúka opäť niečo nové. Fotky na chladničke nahrádzajú hotové magnetické fólie, na ktorých je precízne vytlačená fotografia až do rozmeru 200 × 60 cm. Magnetky s fotografiou môžete umiestniť aj na umývačku riadu, digestor, mikrovlnku alebo iné bytové zariadenia. Nádhernou dekoráciou sú obrazy zo súkromných fotografií. Z ľubovoľnej fotografie vznikne imitácia maliarskeho plátna natiahnutého na ráme. Obrazom sú pokryté aj boky rámu. Rozmermi a cenami originálnych obrazov budete milo prekvapení. Tieto foto-dekorácie sú skvelými darčekmi pre rodinu i blízkych.

Viac sa dočítate na strane 168 – 169

TEXT: Slavomíra Kollárová
FOTO: www.artsablony.sk

{ppgallery}stories/fotky-k-clankom/dajte_priestor_kreativite/galeria{/ppgallery}
Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012