parketove inovacie mViacvrstvové parkety uvedené na trh pred dvomi rokmi vynikajú jednoduchou inštaláciou neobyčajnou kvalitou a atraktívnym dizajnom.

parketove inovacieParketová podlaha z novodobých kompozitných materiálov spája tri hlavné trendy: matnú povrchovú úpravu docielenú olejom, dlhoročný tradičný vzhľad remeselne opracovaných starých parketových podláh a mimoriadne jednoduchú údržbu.

Viacvrstvové kompozitné parkety v rámci kolekcií Palazzo a Castello, ktoré sú napustené vysokokvalitným olejom Quick Step®, majú 100-percentný autentický vzhľad. Po naolejovaní sú okamžite pripravené na používanie a nevyžadujú žiadne voskovanie či brúsenie. Tento olej dodáva podlahe prírodný a matný efekt a viac než iné oleje zvyšuje odolnosť podlahy voči škvrnám a poškriabaniu.

Aj vyznávači tradičnej povrchovej úpravy podlahy si prídu na svoje. Podlahu, ktorá vyzerá, že je používaná roky alebo nesie známky tradičného remeselného opracovania, si môžu dopriať vďaka doskám z kolekcie Palato, ktoré boli vystavené paľbe malých kamienkov. Vznikol tak efekt odtlačkov vysokých podpätkov či spadnutých zväzkov kľúčov. Priehlbiny a zárezy sa neopakujú, takže každá doska je jedinečná.

Na zvýraznenie štruktúry dubových dosiek s veľkými uzlami na maximálne polovici povrchu bola podlaha najskôr začernená dymom, aby tanín v dubovom dreve stmavol. Následným obrúsením podlahy sa prehlbuje textúra, zvýšuje sa jej viditeľnosť a podlaha je drsnejšia. Začiernenie dymom spolu s jemným bielym olejom dodáva podlahe dub Cappuccino mysterióznu a romantickú úpravu, ktorá je ideálna do moderných, klasických i romantických interiérov.

Viac sa dočítate na strane 162 – 163

TEXT: Ivona Partmanová z materiálov Quick Step
FOTO: Quick Step

{ppgallery}stories/fotky-k-clankom/parketove_inovacie/galeria{/ppgallery}
Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012