vyber jedalenskeho stola xs model matin interier dizajn toptrendy

 

 

Jedálenský stôl nie je len kusom nábytku, je doslova SRDCOM DOMOVA.  Združuje všetkých členov rodiny, ktorí si pri ňom vychutnávajú spoločné jedlo, rozhovory, hrajú sa, či usádzajú návštevy. Kvalitný jedálenský stôl je epicentrom rodinného diania a je preto dôležité, aby „zapadol“ – aby ste sa pri ňom cítili dobre, vyhovoval vašim požiadavkám a hodil sa k vášmu životnému štýlu.

 

Prvoradá je kvalita: Aj naozaj kvalitný jedálenský stôl môžete kúpiť za prijateľnú sumu. Napriek tomu však nie je vecou, na ktorej by ste mali šetriť.  Ak totiž uvažujete o jeho kúpe, uvažujete vlastne o niečom, čo stmelí rodinu, pri čom vzniknú mnohé spomienky a čo bude súčasťou vašej domácnosti celé roky. Keď budete neskôr vy, či vaše deti spomínať na spoločné chvíle, uvidíte, že jedálenský stôl bude ich neoddeliteľnou súčasťou.  Pri jeho výbere sa preto zamerajte na precízne spracovanie a kvalitný materiál. Naozaj máločo dokáže nahradiť príjemný dotyk a štruktúru masívneho dreva, či prírodnej dýhy.

 

 vyber jedalenskeho stola model matin interier dizajn toptrendy

 

Vytvorte si svoj vlastný štýl: Industriálny, škandinávsky, rustikálny, prírodný, retro, provensálsky, minimalistický, vidiecky... Štýlov v ktorých si môžete zariadiť bývanie je dnes nepreberné množstvo a záleží len na vás, ktorý si zvolíte. Ak viete ako na to, môžete ich medzi sebou aj kombinovať a vytvárať vlastné, celkom jedinečné priestory. To najlepšie je, že pri tejto tvorbe nemusíte v spojitosti so stolom robiť žiadne kompromisy. Jedálenský stôl z masívneho dreva je dokonalým kusom nábytku kombinovateľným s akýmkoľvek štýlom. Zoženiete ho vo vyhladených minimalistických variantoch bez najmenších rušivých detailov, aj v menej formálnych tvaroch, ktoré zvýrazňujú prirodzenú  štruktúru a farbu masívneho dreva.

 

 vyber jedalenskeho stola matin chrom toptrendy

 

Pozrite sa na nohy: Hoci pri sedení nohy stola príliš nevnímate, pri vstupe do priestoru sú viditeľné a výrazne sa podieľajú na celkovom dojme z miestnosti. Nohy môžu byť zladené s farbou stola, či iným nábytkom interiéru, môžu byť v kontrastnej farbe, drevené, aj z iných materiálov. Všimnite si aký odlišný dojem vytvárajú rôzne typy nôh pri celkovom pohľade:

 

 

vyber jedalenskeho stola moreno toptrendy

 

 

Vyberte si tvar: Aj v malom byte môžete mať jedálenský stôl z masívneho dreva, len si musíte zvoliť správny tvar. Štvorcové stoly zvyčajne zaberajú menej miesta, ľahšie sa v priestoru umiestňujú, no stále poskytujú dostatok priestoru. V našej ponuke nájdete jedálenskéstoly z bukového masívu už od šírky 80cm. Do väčších priestorov sú vhodné aj obdĺžnikové stoly , ktoré priestor efektne vyplnia. Inou praktickou voľbou sú rozkladacie stoly, ktoré zaberajú málo miesta a dajú sa v prípade potreby zväčšiť.