Veľkoformátová dlažba alebo pohľadový betón

Dnes sa v kúpeľniach nosí minimalizmus, čisté línie a netradičné materiály. Preto zabudnite na dúhové kúpeľne a siahnite po neutrálnych farbách – viac ako tri by ste nemali miešať, ideálna je však monochromatická farebná kombinácia – biela či šedá farba sú ako stvorené pre kúpeľňový minimalizmus. A keď ich podporíte veľkoformátovými obkladmi a dlažbou, nielenže budete mať pri čistení špár menej starostí, ale bude to vyzerať naozaj skvelo. Nemusíte sa báť ani pohľadového betónu, ktorý môžete použiť nielen na podlahu, ale aj na steny.

Drevo pomáha zútulniť minimalizmus

Ak sa vám zdá takáto kúpeľňa priveľmi minimalistická a chýba vám tam niečo, čo by priestor zútulnilo či vizuálne ohrialo, drevo je pre tento účel ako stvorené. Veľmi obľúbené je to bambusové, ktoré je zvyknuté na zvýšenú vlhkosť a môžete si z neho pokojne urobiť drevený obklad do sprchového kúta, prípadne drevenú rohož. Chýbať by vám nemali ani drevené poličky, na ktoré budete ukladať uteráky, ktoré už nebudú nelichotivo visieť na stene. Aj drevené doplnky ako dávkovač na mydlo, pohárik na zubné kefky či rám zrkadla sú dobrým oživením priestoru.

Mosadzné akcenty dominujú

Tak ako šperky na žene rozžiaria celý outfit, to isté urobia mosadzné alebo aj medené akcenty. Tie skvelo oživia šedý, biely alebo aj sivý interiér kúpeľne. Pokojne môžete kúpeľni dodať industriálny nádych použitím mosadznej priemyselnej lampy. Musíte však myslieť na to, že toto osvetlenie musí byť odolnejšie, dobre zaizolované a musí zvládnuť vlhkosť. Do kúpeľní sú vhodným riešením LED svietidlá, ktoré sú odolné nielen proti otrasom, ale aj spomínanej vlhkosti.

Čo nesmie chýbať?

V kúpeľni by mal byť dostatok svetla, môžete ho získať prirodzeným spôsobom – oknom, alebo vďaka dobre riešenému umelému osvetleniu. Okrem stropného myslíte aj na osvetlenie zrkadla, ku ktorému môžete namontovať nástennú lampičku alebo použiť svetelnú reťaz. Okrem toho vám v kúpeľni nesmú chýbať rastliny, myslite však na to, aby mali rady vlhkosť. Okrem toho musíte ich výber prispôsobiť tomu, či máte v kúpeľni dostatok prirodzeného svetla. Ak áno, potom sú pre vás ideálne palmy. V prípade, že máte tmavšiu kúpeľňu, skúste to s papraďou.

Čo poviete, oslovil vás niektorý z týchto trendov?

Zdroj: Seocentrum