nabytkarstvo xs sedacie supravy Rosso dizajn toptrendy

 

 

Kúpa sedacej súpravy je pri zariaďovaní obývacej izby asi najdôležitejšou investíciou. Vybrať tú správnu nie len z hľadiska vzhľadu, ale aj funkčnosti a kvality nie je jednoduché. Ak si však už pred nákupom vytvoríte predstavu o tom, čo je práve pre vás najlepšie, ušetrí vám to drahocenný čas, aj riziko nesprávnej kúpy.

 

Hlavným kritériom cena?

Určitú hranicu si stanoviť musíte. Ak však chcete pri zariaďovaní ušetriť peniaze, urobte to radšej na iných kusoch nábytku či doplnkoch. Sedacia súprava je kotvou obývačky. Je miestom, kde sa ľudia najviac zhromažďujú a zvyčajne je prvým čo si všimnete, keď vstúpite do miestnosti. Myslite na ňu ako na investíciu, ktorá vám bude budete využívať ešte veľa rokov.

 

 

nabytkarstvo sedacie supravy Rosso dizajn toptrendy

 

 

Krása verzus pohodlie

Ani tá najkrajšia sedačka na svete sa nevyrovná najpohodlnejšej. Pri výbere si preto dajte čas. Vyskúšajte rôzne polohy, chvíľu v nich ostaňte a precíťte ich. Ak ste zvyknutí na sedačke ležať, tak sa v obchode vyzujte a ľahnite. Zvážte výšku a hĺbku sedadla. Vysokí ľudia potrebujú vyššie sedenie. Ak je však pre vás náročné zo sedačky vstať, vyskúšajte nižšiu hĺbku sedu.

 

 

Váš osobitý štýl

Inklinujete k minimalizmu, máte radi vintage, retro, či industriálny štýl? Nezameriavajte sa na dokonale štylizovanú sedačku. Aj malé detaily dokážu výborne doplniť zvyšok štýlového zariadenia. Všimnite si vplyv, ktorý má na celkový vzhľad a použitie drevených či kovových nožičiek.

 

 

nabytkarstvo sedacie supravy Cento dizajn byvanie toptrendy

 

Farba

A čo farba? Farebné sedačky sú krásne – sú fotogenické a dodávajú miestnosti výnimočnú atmosféru. Predtým než si však zvolíte prvú, ktorá vás upúta, zamyslite sa či je jej farba niečím, čo naozaj milujete, alebo ste skôr podľahli chvíľkovému trendu. Jednoduchou pomôckou je, ak sa sami seba opýtate: „Budem touto farbou taký nadšený aj o štyri roky?“ A čo domáci miláčik? Ak má biele chlpy, čierna sedačka asi nebude najpraktickejšou voľbou.

 

 

nabytkarstvo sedacie supravy Cremona 3FBPOSBP 3xHeadrest Persempra 27 dizajn toptrendy

 

 

Dôležitý je aj materiál

Pri rozhodovaní nevynechajte ani materiál. Lesklé látky dodávajú luxusný vzhľad, no sú náročné na údržbu. Polyester ponúka veľký výber farebnosti a jednoducho sa čistí. Koža či koženka pôsobí moderne, no nezabúdajte na jej chladivosť v zime. Každá tkanina vytvára iný pocit. Možno sa vám páči vzhľad štruktúrovanej látky, no je pre vás aj príjemná na dotyk?

 

 

 

nabytkarstvo sedacie supravy Cremona XL dizajn toptrendy

 

 

Kamenná predajňa  spoločnosti Nabytkarstvo.sk v Nových Zámkoch vám umožní vybrať si presne taký materiál a typ tkaniny, aký vám najviac vyhovuje. A to nielen z fotky. Vtedy nebudete musieť robiť žiadne kompromisy.

 

 nabytkarstvo sedacie supravy Sidolo OL dizajn toptrendy

 

 

Nezabudnite  na niekoľko vecí, ktoré si pri kúpe možno neuvedomíte okamžite, no neskôr by vám mohli chýbať

 

  • Dá sa sedacia súprava rozložiť? To je veľmi praktická vec, ktorú oceníte ak máte menší byt, chodievajú k vám návštevy, či má partner alergiu a zle spáva. Rozkladacou pohovkou získate kedykoľvek ďalšiu spálňu.
  • A čo výška chrbtovej opierky? Vysoká vám umožní pohodlne sa oprieť, no môže zavadzať ak zakloníte hlavu. Opticky môže tiež zbytočne zmenšovať priestor. Ideálnou voľbou sú v tomto prípade nastaviteľné opierky, ktoré môžete v prípade potreby kedykoľvek sklopiť do potrebného uhla, či posuvné záhlavníky.
  • Ak plánujete sedačku umiestniť v priestore, poobzerajte sa po modeli, ktorý má čalúnenú aj zadnú časť. Ušetrí vám to veľa práce s maskovaním nevzhľadného chrbta.
  • Ak ste zvyknutí na sedačky bez nožičiek, možno by ste mali zvážiť výhody sedačiek s nožičkami. Nožičky dotvárajú celkový dizajn, umožňujú vyššie sedenie a sú praktické aj v prípade robotických vysávačov, ktoré sa vďaka nim dostanú bez problému aj pod sedačku.
  • A napokon zvážte úložný priestor. Je vecou, ktorú určite oceníte (nie len) pre odkladanie perín.

 

 

Viac na:  www.nabytkarstvo.sk 
FB: facebook.com/nabytkarstvo.sk