rosas bazen ruzovafasadamini

 

Je jedna hodina popoludní, všetci majú siestu. Na ružovú fasádu dopadá slnečný jas a láme sa na vlnách malého bazéna. Cez átrium dolieha ohnivý rozhovor viacerých členov rodiny. Hovoria rýchlo, vzrušene, španielsky. Odchádzajú a Ďalšj počuť len pre vtáky štebotajúce nad hlavou. S naďalej zavretými očami zostávate v bazéne. Na dramatické momenty ešte bude čas. Obzvlášť tu, v Mexiku. Rosas y Xocolate je totiž hotel, ktorý má dve tváre.

rosas bazen ruzovafasada

Nežnú tvár máte pred očami pri vstupe z bulváru Paseo de Montejo. Na jednej z križovatiek sa nachádza drobná budova ružového butik hotela, ktorý susedí vedľa päťhviezdičkového El Español, čnejúceho sa až do nebies. Iste, mohli by ste sa ubytovať aj vedľa. Tým by ste však nenávratne prišli o tú špecifickú atmosféru, kvôli ktorej ste cestovali až sem.

rosas prízemie hotela

V zrekonštruovanej storočnej budove, ktorá si v roku 2011 vyslúžila ocenenie renomovaného magazínu Architectural Digest, na vás čaká spa s čokoprocedúrami. Fotogenický a citlivo zariadený objekt sa v interiéroch vyznačuje leštenými a prírodnými povrchmi. Prevahu má drevo a keramika. Ich tmavé čokoládové tóny dodávajú rovnováhu cyklaménovej omietke fasády. Osobitosťou je klenbová vstupná brána a geometrický vzor zábradlia na podlaží. Vďaka tomu, že bol vstup orientovaný do križovatky, sa krása hotela rozvíja aj v perspektíve.

rosas reštaurácia

Celkom 17 izieb je vybavených špičkovým zvukovým systémom, klimatizáciou, telefónom a wi-fi. Vonkajšie kúpanie je súčasťou všetkých izieb. Ani v zariadení interiérov nechýba cyklaménová.

rosas terasa strecha pohovkahneda

Prítomná je v detailoch hygienických potrieb, technických krytov či nábytku. Zemitý ráz cédrového dreva a bavlnených textílií pozdvihujú maľby a živé kvetiny, ktoré sú prítomné vo všetkých priestoroch, vrátane reštaurácie.

rosas xocolate spa

V tej podávajú napríklad konfitovanú kačicu so špenátom a čokoládovým balzamikom alebo chicharrón z chobotnice s praženými lupeňmi cesnaku a červenou cibuľou. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorý by v spojitosti s Mexikom čakali aj kaktusy, ryba s kaktusovým šalátom, oregánom a chrenovým octom túto asociáciu jedine podporí. Kilá po večeri spálite v hotelovej posilňovni. Alebo sa radšej nechajte ďalej rozmaznávať a doprajte si čokoládový zábal či celotelovú masáž s čokoládovým olejom.

Divokú tvár vám ukáže hotel časom. Keď namiesto bulváru zabočíte do uličky v križovatke a ocitnete sa na rázcestí Calle 41 a Calle 56, v jednom z mnohých predmestí Méridy. Malé domy, honosnejšie vily v štýle španielskeho kolonializmu a siete ďalších a ďalších calles, ktoré sa na seba neuveriteľne podobajú, len potvrdzujú, že tento hotel nepatrí medzi najlepšie v celom Mexiku len náhodou. Okolitému štandardu sa totiž rozhodne nevymyká len farbou.