jarny detoxDnes je moderné sa zbavovať nečistôt vo viacerých oblastiach. Chcete mať čisté všetko, čo sa s vami výsostne spája. Od stravy až po nablýskané auto.

detoxDo auta však stačí vložiť olej a funkčnosť sa v priebehu niekoľkých hodín a dní obnoví. S telom je to už o niečo horšie. Ale aj v takom prípade sa dá na tom zapracovať.

Nie len jarná záležitosť

S prichádzajúcou jarou sa ľudia začínajú prebúdzať zo zimného polihovania a uvedomia si, že nadväzovanie kontaktov a jednoduchá zoznamka nebude až tak nenáročnou záležitosťou. Svojich možno budúcich partnerov a partnerky chcete očariť dokonalou postavou. Zbaviť telo škodlivých látok, aby dokázalo účinne bojovať s nadváhou, to je váš cieľ.

Detox sa používa už od dávna a nie je to žiadna novinka. Ľudia si ju však veľmi rýchlo obľúbili, pretože je to nenáročná cesta, ako najrýchlejšie začať s chudnutím. Používa sa v nemocnici na odstránenie škodlivých látok z tela a to vo veľmi závažných prípadoch, často krát keď už nie je inej pomoci, napríklad pri otrave.

Symbol dobrovoľnej očisty

Dnes je detoxikácia bežnou súčasťou vášho slovníka a samozrejme, že aj domácností. Niekto sa dokonca nebojí si urobiť zo svojej obývacej steny a miestnosti priestor na cvičenie, pretože bez zdravého pohybu to nikdy nebude ono. Detoxikácia sa najčastejšie objavuje po určitých dekádach. Celá myšlienka tkvie v tom, že ľudské telo sa postupom času stáva akousi skládkou pre zbytočný odpad z okolitého prostredia. Môže to byť z potravy, ktorá nie je vždy ideálna, ale aj z iných vecí. Takto zanesený organizmus sa podľa mnohých stáva potom živnou pôdou pre baktérie, ktoré môžu spôsobovať mnohé ochorenia.

Ale je to naozaj všetko tak dôležité? Ak sa na to pozrieme z hľadiska stravy. Tá prechádza naším tráviacim systémom. Črevá, žalúdok a pečeň dostávajú občas naozaj poriadne zabrať. Ale to neznamená, že máme v tele toxickú továreň. Naši predkovia moc pojem detoxikácia nepoužívali a veľmi im to ani nechýbalo. Riadili sa prírodou, a to by mohla byť aj pre nás tá správna cesta. Telo by malo najlepšie vedieť, kedy a čoho sa potrebuje zbaviť. Na leto vám úplne postačí si pripraviť chladiace nádoby a zaplniť ich dostatočným množstvom vody nech ste kdekoľvek. Pitný režim je základ.

Ľudské telo má svoju prirodzenú výbavu mikróbov, ktorých váha je niekedy až 1,2 kg, k čomu sa ešte pridajú kvasinky, prvoky, plesne, roztoče a iné, ktoré telo k životu však do určitej miery potrebuje. Niekedy je menej viac, preto zvažujte každý jeden krok. Vieme, že dnes je potrava a jej zloženie iné, ale zasahovanie do prirodzeného rytmu nie je vždy dobrou voľbou.

Zdroj: seocentrum