elica uvodna

Filtračná schopnosť, aká tu ešte nebola.

 

24.10.2016

Najväčší výrobca odsávačov pár na svete ELICA určuje, akým smerom sa uberá dizajn, technológie a trendy v tejto oblasti. Pri mnohých typoch digestorov z talianskej dielne je jasné, že prioritou sa stáva okrem výkonu a dizajnu aj ekológia.

 Sweet Copper generale

   Sweet Copper gen variante  Sweet Rame Copper 01   Sweet Rame Copper 06


Je naozaj veľmi dôležité, čo dýchame. Elica digestory sú vďaka ELICA filtrom vybavené takou filtračnou schopnosťou, aká sa doteraz ešte nepodarila. Táto technológia je chránená medzinárodným patentom a umožňuje dosiahnuť viac ako 98% filtračnej účinnosti*, oproti dosahujúcej 70 - 80% súčasnej úrovni účinnosti filtrácie tradičných digestorov.

ESSENZA 3 quarti

      Essenza Dettaglio    Essenza Fondo Continuo 90cm    Essenza Fondo Continuo 90cm bianca

 

Jeden z modelov obsahujúci filter s 98% účinnosťou je napríklad odsávač YE.

ye2  ye3

   Odsávač YE 


Výraznou zmenou v legislatíve EU je zavedenie tzv. Energetických štítkov aj u odsávačov. V tomto segmente je to novinka. Energetické štítky odsávačov obsahujú okrem bežných údajov, akými sú názov výrobcu, odhad ročnej spotreby či hlučnosť, aj údaje o triede účinnosti filtrácie tukov, odsávania pary a trieda účinnosti osvetlenia. Mnohé výrobky od spoločnosti Elica sú kategorizované v triede „A“. Pre ľahšiu orientáciu sa vytratilo označenia„+“ a bude úplne bežné, ak sa na trhu budeme stretávať aj s kategóriou „D“. Neznamená to však, že výrobky kategorizované inak ako „A“ nespĺňajú požiadavky spotrebiteľa dostatočne. Nová kategorizácia je odlišná od tej, ktorú poznáme ako bežnú kategorizáciu bielej techniky.

unspecified

Značka Elica je veľká rodina zastúpená rôznorodými druhmi dizajnových odsávačov. Portfólio však netvorí iba dlhý rad nápadov prevedení šikmých, lankových či klasických digestorov. K rodine patrí aj jedinečný osviežovač vzduchu MARIE. Celý systém funguje inak, ako na báze ohrevu oleja. Systém je patentovaný spoločnosťou ELICA a presný postup je tajomstvom. Podstatou však je, že náplne s vôňami neobsahujú oleje. Znamená to, že nie je potrebné ich zohrievať, a tak nevznikajú alergény, ktoré dnes trápia veľkú populáciu zákazníkov. Model MARIE je napájaný lítiovou batériou, rovnakou ako na telefóne. Jeho aktívna činnosť je až 12 hodín. A preto dotvorí dizajn ktoréhokoľvek kúta domácnosti.

               Essenza Fondo Continuo 60cm            Essenza Fondo Continuo 60cm bianca


Výhradným dovozcom značky Elica je už 11 rokov na Slovensku spoločnosť Raval Trade s.r.o. so sídlom aj predvádzacou predajňou v Piešťanoch. Výrobky značky Elica nájdete aj v kuchynských štúdiách po celom Slovensku a na internete.

www.elica.sk


*Maximálna úroveň filtrácie sa môže líšiť v závislosti na motore a konštrukčného tvaru odsávača.

 Text a foto: ELICA