domy z durisolu xs ekobyvanie toptrendy

 

 

 

Popri tradičných  systémoch sa stále vo väčšej miere presadzujú aj moderné stavebné systémy, vhodné aj pre projekt nízkoenergetického domu s minimálnym dopadom na životné prostredie. Do tejto kategórie sa radí aj stavebný materiál Durisol, ktorý má vo svojej ponuke spoločnosť Leier Baustoffe SK.

 

Leier ponúka na výber hneď niekoľko stavebných materiálov. Od klasickej klasickej tehly, cez novšie stavebné materiály,  ako je napríklad stavebný systém Durisol. Vďaka dlhodobému poctivému vývoju vám prinášame moderný produkt, ktorý sa svojimi vlastnosťami zapíše do histórie. Durisol je ľahký na manipuláciu, má vynikajúce fyzikálne vlastnosti a vytvára zdravé prostredie pre vaše bývanie. Základnou surovinou na výrobu Durisolu je prirodzene obnoviteľný zdroj – drevná štiepka (tvorí až 90% objemu), do ktorej sa pridáva cement, voda a ďalšie mineralizačné komponenty. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Jeho ďalšou skvelou vlastnosťou je výborná difúzia vodných pár, čím sa efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára sa tak zdravá klíma v interiéri.

 

 

 

 

domy z durisolu 63

 

 

 

Výhody Durisolu

 

+ Vynikajúca difúzia vodných pár,

Dôležitá najmä pri obytných stavbách. Zloženie durisolového muriva umožňuje prechod vodnej pary, vďaka čomu je v interiéri vyvážený pomer medzi teplotou a vlhkosťou vzduchu.

 

+ Vysoká odolnosť voči hluku.

Je vysoko účinná, preto sa Durisol čoraz viac uplatňuje pri stavbách protihlukových stien popri diaľniciach, železniciach a na ochranu obytných zón pred nadmerným hlukom.

 

+ Rýchla a presná výstavba.

Durisolové tvarovky do seba dobre zapadajú a vďaka tvarovej variabilite sa plne prispôsobujú predstavám investora.

 

+ Tvarovky sú odolné voči poveternostným vplyvom a sú mrazuvzdorné.

Možno ich teda v každom počasí skladovať na stavenisku a aj v zime ich možno spracovať. Prirodzená izolačná schopnosť dreveného plášťa a schopnosti zadržania teploty v betónovom jadre neprináša len značnú úsporu nákladov na kúrenie v zime, ale aj nákladov na ochladzovanie v lete.

 

 

Durisol DSs 45 12 NOVINKA

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

Výhodou stavebného systému Durisol

je aj rýchlosť výstavby.

Za jeden deň je možné postaviť

až jedno podlažie domu.

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Drevo + Betón = Durisol

Stavebný systém Durisol ponúka všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Jeho ďalšou skvelou vlastnosťou je výborná difúzia vodných pár, čím sa efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára sa tak zdravá klíma v interiéri. Výhodou stavebného systému Durisol je  aj rýchlosť výstavby. Za jeden deň je možné postaviť až jedno podlažie domu. Durisolové tvarovky sa ukladajú na seba nasucho, pričom výplňový betón ich previaže a zároveň zabezpečí statiku celej konštrukcie.

 

 

Všetko, čo potrebujete na hrubú stavbu, nájdete v spoločnosti Leier. Ponúka široký sortiment kvalitných stavebných materiálov pre kompletnú hrubú stavbu – od pivnice, studne, cez tehly, stropné systémy, komíny až po strešnú krytinu. Takže sa nemusíte obmedzovať vo svojich stavebných projektoch.

 

 

 

Robte všetko, čo si vysnívate.

Leier vám na to dodá materiál.

www.leier.sk