Zara tit

 

So zeleňou prichádza radosť. Aj tak by sa dali interpretovať zistenia, podľa ktorých pobyt v záhrade či na iných miestach s množstvom zelene do veľkej miery ovplyvňuje náš pocit šťastia. Výraznú potrebu kontaktu s prírodou má najmä mladšia generácia a keďže sa zároveň odmietame vzdať výhod, ktoré nám prináša život v meste, riešením sa stávajú aktivity spojené s rozširovaním plôch mestskej zelene a s pestovaním úžitkových rastlín v urbánnom prostredí.

2 Gloster azore malaPovrch rozkladacieho stola Azore od značky Gloster je z ušľachtilého tíku.

Či už žijete v meste, alebo na vidieku, v dome, alebo byte, každý z nás má možnosť vytvoriť a starať sa o svoj vlastný „ostrov zelene“. Podoby sú rôzne, od záhonu v komunitnej záhrade a balkónu s rastlinami v nádobách až po veľkorysú záhradu pri rodinnom dome.

3 Dyvan x 2 gris metal vinyle blanc table Quattro gris metal blanc Kama 2 EGO Paris maleModulárny stôl s nastaviteľnou výškou v kombinácii s pohovkami z kolekcie Kama od EGO Paris je ideálny i na stolovanie.


Okrem návratu k pestovaniu vlastnej zeleniny a ovocia túžime aj po výhradne pasívnom relaxe v záhrade. Jednoducho povedané, len tak tam leňošiť, stretávať sa s priateľmi a rodinou. Aby sme si tieto momenty naozaj vychutnali, mali by sme sa vonku cítiť pohodlne.

1 DEDON PANAMA 205 high malaJemne zaoblené línie lavičky z kolekcie Panama navrhol Richard Frinier. Značku Dedon predáva Zeno.

Preto svoje terasy či balkóny zariaďujeme ako ďalšiu miestnosť. Prenášame sem funkcie kuchyne, jedálne i obývačky. Výrobcovia reflektujú naše požiadavky a svoju ponuku rozširujú o dizajnové výrobky určené na neformálne outdoorové stolovanie i komfortný relax.

dominantka Fermob predáva ZENO maleDominantka Fermob predáva ZENO

Na popularite získavajú štýlové čalúnené pohovky a lavičky vrátane elegantných rohových modelov. Zároveň sa na trh dostávajú sofistikovane navrhnuté stoly so skvelými doplnkami, akými sú zabudované infračervené vykurovanie alebo chladiace boxy na nápoje.

4 1386860415table extrados composition chemin de table ego paris maleK stolu Extrados od EGO Paris je v ponuke viacero rôznych doplnkov.

5 vb herbstdekore de52510663049 maleSvieže žlté lemy dekoru Audun prenášajú dizajn inšpirovaný pôvodnými vzormi z roku 1830 do súčasnosti. Porcelán Villeroy & Boch predáva Potten & Pannen – Staněk.

 

text Jana Zajasenská
foto archív firiem