Predsieň, hala či chodba v byte je uvítacou miestnosťou, v ktorej sa prijímajú návštevy. Hosťa buď prijme, alebo nie. Čím je priestor väčší, tým viac slobody si môžete dovoliť pri jeho zariaďovaní. Čo však s takými miestnosťami, ktoré majú povesť „zbytočných“ priestorov, bez zmysluplného využitia? Poradíme vám, ako aj zdanlivo úzku chodbičku premeniť z papučkárne na uvítaciu miestnosť, v ktorej sa budú cítiť dobre nielen vaši hostia, ale najmä vy. Pripravili sme pre vás 8 inšpiratívnych tipov.

 

YIT predsien zrkadlo

 

Zaujmite farbami

Prvý dojem z bytu človek nadobúda hneď za vstupnými dverami. Zabudnite na šedosť bežných dní a vymaľujte steny predsiene pestrými farbami, na podlahy rozprestrite pestrofarebné behúne alebo zaujmite zlatými či ligotavými doplnkami. Ak nemáte konkrétny nápad, vyberte si nezvyčajný motív tapety alebo si dajtevyrobiť fototapetu z vlastnej fotografie, ktorá vám pri každom pohľade vyčarí úsmev na perách.

 

Nadväzujte na ďalšie izby

Ak sa bojíte bláznivejších nápadov a uprednostňujete elegantný štýl, inšpirujte sa dizajnom susedných izieb. Skúste preniesť kúsok z obývačkovej pohody do chodby, napríklad rovnakými farebnými kombináciami či pomocou zrkadla, a vytvorte tak plynulý prechod od vchodových dverí až do izby v jednej štýlovej línii.

 

Svetlo, prosím!

Je problémom vašej chodby nedostatočné svetlo? Tak tu je voľba jednoznačná, investujte do poriadneho svietidla. Vhodné osvetlenie dokáže aj z tmavého kúta spraviť oslňujúcu sieň. Kúpte si štýlové, voľne spustené žiarovky, nainštalujte nástenné lampičky alebo si vytvorte vlastnú hviezdnu oblohu pomocou drobných LED svetielok. Ak ste fanúšikom dizajnových kúskov, práve chodba je vhodným priestorom pre ukážku vášho vkusu.

 

foyer yit

 

 

Vytvorte si vlastnú galériu

Obrazy, fotky, sošky... Máte veľa doplnkov, suvenírov a drobností ku ktorým máte vzťah, no do obývačky ani spálne sa nehodia? Vystavte ich na chodbe – vo vašej súkromnej galérii. Veď aj jeden z najznámejších foyerov na svete, parížsky Louvre, je plný umeleckých diel. Prečo nemať aspoň časť z neho aj doma?

 

Doprajte si komfort

Pri obúvaní topánok si každý rád urobí pohodlie. Sedačka alebo kreslo dokážu byť na chodbe veľmi nápomocné a vďaka nim nemusíte pri obúvaní poskakovať na jednej nohe. Ak máte dostatok miesta, určite siahnite po pohodlnom kúsku, ktorý nielenže vám poskytne oporu a stabilitu, ale vytvorí aj dojem malej útulnej obývačky. Ešte praktickejším riešením je vstavaná lavica, ktorá nielen šetrí miesto, ale môže poskytnúť aj cenný úložný priestor.  

 

 

chodba yit foyer

 

 

Skúste prebúrať okno

S akou miestnosťou zdieľa priečku vaša chodba? Je možné do nej urobiť malý otvor? Ak vám to statika bytu dovoľuje, trúfnite si na to. Či už prázdne, alebo sklom vyplnené okno vám umožní vidieť do chodby hneď, ako zaštrngajú kľúče vo dverách. Navyše, do chodby si nájdu cestu aj slnečné lúče prenikajúce z vedľajšej miestnosti.

 

Koberec alebo podlaha?

V predsieni je podlaha veľmi namáhaná, preto si zaslúži patričnú pozornosť. Najodolnejšia je keramická dlažba, no ani výberom kvalitnej drevenej, prípadne plávajúcej podlahy neurobíte krok vedľa. Veľmi útulne a pritom elegantne môže zapôsobiť aj veľkoplošný záťažový koberec, po ktorom môžu s radosťou behať nielen vaše deti. Vyžaduje si trochu viac starostlivosti, no odvďačí sa vám o poznanie menším chladom i hlukom. Vhodný je aj kusový koberec, ktorý chodbu spestrí a keď zatúžite po zmene, ľahko sa dá nahradiť iným.  

 

Hľadáte bývanie s foyerom v Bratislave?

Ak aj vy túžite po bývaní so svojím foyerom a šikovnými dispozíciami, odporúčame vám pozrieť si projekt spoločnosti YIT Slovakia v bratislavskej Dúbravke s názvom TAMMI. Do originálne a prakticky riešenej chodby môžete vkročiť  v prezentačnom byte.

 

www.yit.sk