shutterstock 214655683

20.10. 2016

Miesto, kde strávite tretinu života, určite stojí za to, aby ste si ho prispôsobili svojim potrebám. Vedzte, že takýmto miestom vo vašom dome či byte je spálňa. Cítite sa v nej super a nič by ste na nej nemenili? Gratulujeme, máte ideálne bývanie. Ak ale vo vás po tejto otázke predsa len hlodá neistota, inšpirujte sa nasledujúcich riadkoch.

shutterstock 214655683

Farba je dôležitá
Nemusíte ísť zrovna podľa princípov feng-shui, aby ste pocítili význam farebnej zladenosti vašej spálne. Možno sa vám dobre nespí a nevstáva práve kvôli nevhodnej farbe na stene. Pretože aj takáto, na prvý pohľad banalita, dokáže zalomcovať s ľudskou psychikou. Červené, oranžové alebo nebodaj čierne steny do spálne nie sú veľmi vhodné. Radšej ako krikľavé a priveľmi výrazné farby voľte príjemnejšie pastelové, napríklad zelenú, smotanovú alebo bledomodrú. V ponuke eshopov nájdete rovno celé spálňové zostavy vkusne zladené do týchto farieb.


Priestor by mal byť vzdušný

Vstávať s príjemnejším pocitom môžete aj po tom, ako sa zbavíte prebytočných vecí vo vašej spálni. Priveľa nábytku nie je v tomto priestore vôbec dobrým riešením. Spálňa by mala byť predovšetkým vzdušná, preto ju vizuálne odľahčite. Vstavaná skriňa a nočný stolík na tie najpotrebnejšie veci úplne postačia. Elektroniku ako aj pracovné záležitosti radšej nechajte za dverami, v noci by vás len zbytočne ťažili. Ak vás zaujímajú najnovšie trendy v bývaní, inšpirujte sa na webe Biano.sk.

shutterstock 169151012

Ako na dobrý spánok?

Aj v tomto prípade platí, že inšpirácií nie je nikdy dosť. Pretože len dobrým spánkom dokážete dokonale dobiť svoje baterky. Ako ho docieliť? Spávajte vo vetraných priestoroch a pri teplote nanajvýš 18 °C. V prekúrenej izbe si organizmus neoddýchne, v podchladenej zase môžete ochorieť. Dĺžka spánku je individuálna, vo všeobecnosti sa však za ideál považuje 5-7 prespatých hodín, pričom najzdravší je spánok do polnoci.

 

Zdroj: Seocentrum