hudba domova mAk si život si neviete predstaviť bez obľúbených hudobných nástrojov, určite by ste privítali vlastnú „hudobnú izbu" alebo štúdio. Prečo zostať iba pri snoch? Môžete sa inšpirovať a vytvoriť si v byte svoj vlastný svet.

Ak si život si neviete predstaviť bez obľúbených hudobných nástrojov, určite by ste privítali vlastnú „hudobnú izbu" alebo štúdio. Prečo zostať iba pri snoch? Môžete sa inšpirovať a vytvoriť si v byte svoj vlastný svet.

musician 349

Začnite tým, že si k vášmu hudobnému nástroju zaobstaráte ďalšie výrobky, ktoré s hudbou súvisia. Vhodné sú doplnky s hudobným motívom, napríklad obliečky na vankúše, šálky, knihy alebo obrazy. Teraz prichádza na rad ich vkusné umiestnenie. Vytvoriť si miestnosť plnú hudby totiž nie je iba o zhromaždení vecí na jednom mieste, je potrebná určitá dávka estetického cítenia. Tak teda, poďme na to.

20

Police plné muziky

V izbe muzikanta by nemali chýbať police, na ktoré môžete umiestniť napríklad CD-čká. Vhodné sú aj otvorené knižnice. Naplňte ich knihami a naaranžujte do nich aj obľúbené vinyly, nič nepokazíte, ak sem uložíte aj slúchadlá. Do rohu miestnosti umiestnite stojan a položte naň noty. Vynikne napríklad pri klavíri, ale miestnosti dodá šmrnc aj bez neho.

bright teal sofa3 Classic Guy

Gitaristi majú vyhraté

Nič nenavodí väčší pocit rytmu v žilách ako na stenách zavesené gitary. Poslúžia vám na to pevné držiaky, ktoré veľmi jednoducho pripevníte na stenu. Zavesené gitary výborne vyzerajú, ak ich umiestnite nad pohovku alebo nad posteľ. Gitary však môžete v miestnosti umiestniť aj mimo stenu, jednoducho ich postavte na klasický „áčkový" stojan alebo si vyberte stojan so skladacími nožičkami, prípadne ich vyložte do vitríny. Vaši hostia budú na prvý pohľad vedieť, že navštívili muzikanta.

colorfulrecords 60

Inšpirácia na stenách
Vytvorte miesto plagátom obľúbených spevákov a kapiel, alebo si vystavte v izbe obrazy. Zarámovať si môžete aj platne. Ak je vaša izba malá, život do nej vnesú pestré farby. Nebojte sa experimentovať aj s tapetami. Doprajte si hudobný motív hoci aj na celú stenu. Zbavte sa nudnej bielej a oživte v štýle muziky aj vaše okná. Zaobstarajte si pestré závesy, napríklad s motívom nôt. Takéto prostredie vás bude inšpirovať.

7207 home ms

V izbe muzikanta by nemal chýbať stôl. Tí, ktorí skladajú piesne, ho ocenia, keďže za ním pravdepodobne budú tráviť veľa času.

text: Paula Mokrá
foto: homedesignlover, home-designing, Pixabay