obraz do bytu mV bytoch často riešime nedostatok priestoru. Skutočne, každý dobre využitý štvorcový meter je na nezaplatenie. Avšak všetko nemôže slúžiť len praktickému účelu, sem-tam to chce aj nejaké to osvieženie v podobe pekného bytového doplnku.

Keď sa rozhliadnete po prázdnej miestnosti, čo uvidíte? No predsa holé steny. A presne to je priestor, ktorý môžete v pohode využiť. Zaostrite na predaj obrazov do bytu a vyberte si pár pekných kúskov, ktoré ozvláštnia váš priestor. Ako zdroj inšpirácie vám môžu poslúžiť nasledujúce tipy.

obraz do bytu

Obrazy na plátne

Maľuje sa tisícky rokov a maľuje sa na všeličo. Začalo to jaskynnými maľbami, pokračovalo maľovaním napríklad na keramiku či steny budov, no najčastejšie sa predsa len maľuje na plátno. Obrazy na plátne do bytu môžu byť vítaným spestrením všedného interiéru. Bez ohľadu na použitý motív ich zdobí originalita a jedinečnosť a ak vám záleží práve na týchto parametroch a nemáte radi tuctové veci, jednotné ako z pásovej výroby, siahnite práve po ručne maľovaných origináloch.

Zvečnite si pamätné chvíle

Zarámované svadobné fotografie dnes už vídame najmä ako kulisy v starších filmoch, no nie tak dávno ešte viseli aj nad posteľami našich rodičov či starkých. Alebo ešte stále visia. Kreativita a vybavenie fotografov dnes a pred pár desiatkami rokov je neporovnateľná, prečo to teda nevyužiť. Nechajte si vyhotoviť svadobné foto na plátne a pripomeňte si tie najkrajšie životné okamihy.

Ako umiestniť obraz?

Obraz je kus umenia, no možno ešte väčším umením je jeho správne umiestnenie. Podľa správnosti by mal obraz harmonizovať s okolitým prostredím motívom a farbami, nemal by byť zavesený príliš vysoko, radšej vo výške očí. Pokiaľ je na stene viac priestoru, treba zvoliť obraz adekvátnych rozmerov. Malý obraz na veľkej stene nepôsobí dobre. Platí to však aj opačne, preto tam kde je menej miesta netreba za každú cenu strkať rozmerovo veľké dielo.

zdroj: Seocentrum