uspesny produkt mŠtudoval priemysel, napriek tomu sa stal najznámejším dizajnérom nábytku Talianska.

giuseppe nicolettiPochádza z poľnohospodárskeho regiónu, napriek tomu túžil založiť výrobný podnik. Tvrdí, že tajomstvom úspechu je prieskum trhu a prispôsobenie sa, napriek tomu sú pre neho taliansky dizajn a kvalita posvätnými. Giuseppe Nicoletti.

Viem, že ste dizajn neštudovali, môžete mi prezradiť prečo a kedy ste sa rozhodli založiť načku Nicoletti a otvoriť výrobu?

Máte pravdu, neštudoval som dizajn, ani architektúru, ani nič podobné. Študoval som totiž priemyselnú školu. Všetko potrebné pre navrhovanie a výrobu nábytku som sa naučil v praxi. Ako hudobník, ktorý začne hrať sám od seba, na základe hudobného sluchu. Keď som mal 18 rokov, odišiel som do Švajčiarska. Naučil som sa tu veľmi veľa, ale najdôležitejšie bolo, že som pochopil čo znamená slovo kvalita. Ako 21 ročný som sa vrátil späť do Talianska a začal som pracovať. Takže história firmy Nicoletti sa píše od roku 1967.

Aký bol váš cieľ, keď ste firmu zakladali? Čo ste chceli dosiahnuť, kam sa až dostať?

Mojím snom bolo založiť vlastnú firmu a pracovať v nej. Región, z ktorého pochádzam, Basilicata, je známy skôr poľnohospodárskou výrobou a mojim cieľom bolo vytvoriť v tomto regióne nejaký výrobný podnik a tiež dať ľuďom prácu. Na začiatku sme mali desať zamestnancov, potom dvadsať a neskôr ich bolo až 600. V roku 2005 sme spoločnosť redimenzovali a momentálne pracuje v Nicoletti 250 ľudí. Súčasťou firmy sú aj moji synovia. Dvaja študovali ekonómiu na známej univerzite Bocconi v Miláne, tretí syn je architekt a štvrtý vyštudoval právo. Všetky tieto obory sú pre chod firmy veľmi dôležité.

text: Jana Zajasenská
foto: MSJ

Viac sa dočítate na stranách 66 – 67


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2013