cerstve potravinyPoznáte to, z chladničky sa šíri zápach a vy neviete prísť na to, odkiaľ pochádza.

cerstve potravinyJe totiž plná misiek rôznych veľkostí, hrncov, tanierov a podobných nádob s pestrou paletou jedál.

Spoločnosť Fagor prichádza s geniálnym nápadom, ako s týmto problémom skoncovať. Na trh prichádza s novinkou v podobe kombinovanej chladničky FFK 6845 VX Vac Packer. Spoločnosť skombinovala v tomto spotrebiči to najlepšie z technológií konzervácie potravín – vákuovanie a chladenie. Potraviny tak vydržia čerstvé až päťkrát dlhšie.Ďalšia inovácia od spoločnosti Fagor

Ide o jednoduchú a efektívnu alternatívu skladovania potravín, ktorú využijú spotrebitelia, ktorí sa stravujú zdravo. A nielen tí. Laboratórne skúšky preukázali, že potraviny uskladnené v chladničke vydržia 3- až 5-krát dlhšie, ak sa zabráni prístupu vzduchu k nim. Najvýraznejšie zlepšenie je pri syroch a údeninách.

Princíp vákuovania

Po odsaní vzduchu sa vrecko na potraviny uzatvorí zvarom, čím sa zamedzí prístup kyslíka k jedlu. Takto sa docieli jeho dlhšia životnosť, nakoľko sa zabráni množeniu baktérií a plesní. Vďaka jednoduchému a pohodlnému spôsobu má spotrebiteľ kedykoľvek k dispozícii vákuovo zabalené suroviny v chladničke alebo mrazničke, ktoré sú 100-percentne prírodné, čerstvé a zdravé.

Viac sa dočítate na strane 200 – 201

TEXT a FOTO: Fagor Slovensko, s.r.o.


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012