trendovy laminat mŠpičkové laminátové podlahy sú investíciou do kvality a udržateľných produktov s rešpektom k prírodným materiálom a remeselnej zručnosti.

trendovy laminatProstredníctvom správne zvolenej veľkosti docielime, aby menšie miestnosti pôsobili priestrannejšie. Špecifické štruktúry rôznych druhov dreva urobia z podlahy umelecké dielo a povrchová vrstva ošetrená najnovšími technológiami zaručí maximálnu ochranu.

Podlahy z úzkych dosiek sú veľmi populárne, protože vďaka nim sa malé miestnosti zdajú oveľa širšie. Jemná textúra dreva a decentne zakrivené línie, ktoré naznačujú mierne opotrebovaný povrch, v kombinácii so širokými spojmi dodávajú podlahe špecifickú štruktúru. Tmavé farby sú mimoriadne vhodné do teplých a dedinských interiérov.

Prostredníctvom podláh je možné naplniť aj dopyt po spoločenskej komunikácii rovnako, ako na tapetách či tričkách. V roku 2011 boli uvedené na trh laminátové dosky z duba tichomorského, na ktorých sú biele texty a vyobrazenia. Biela patina naznačuje prírodné bielenie, ktoré vzniká pôsobením vetra a dažďa. Výsledok je skvostný: romantický pocit zo slnka, mora a pláže spojený s nápismi na starých pôvodných doskách.

Jaseň je veľmi špeciálny a atraktívny druh dreva, ktoré sa ťažko zháňa. Aby sa zbavilo žltého jaseňového nádychu, bolo potrebné odstrániť niektoré mäkšie vlákna z povrchu dosiek. Vrstva bielej matnej patiny zafarbuje drevo domodra.

Viac sa dočítate na strane 160 – 161

Pripravila: Ivona Partmanová z materiálov Quick Step


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012