ukovmi kvalitné svietidlá

Svetlo, ktoré prežiari tmu. Svetlo, ktoré nám umožňuje vidieť krásy okolo nás. Je vítané a nevyhnutné na osvetlenie našich domácností, miestností, ostatných interiérov, ale aj záhrad, terás či balkónov.

Osvetlenie však okrem praktickej stránky môže do našich domovov priniesť teplo, domácku príjemnú atmosféru, pocit a náladu. Naopak do moderných a strohých priestorov vie svetlo vniesť punc originality a netradičného dizajnu. Stačí si len vybrať vhodné, oku a srdcu lahodiace svietidlo.

 

ukovmi svietidlo fakľa ukovmi luxusná lampa zvon

 

Keď železo je vášňou

V kováčskej dielni UKOVMI už viac ako dvadsať rokov dávajú železu a výrobkom z neho tie najkrajšie tvary. Okrem kovaného nábytku, brán, zábradlí a iných bytových doplnkov pod rukami majstrov kováčov vznikajú originálne svietidlá. Ich čaro spočíva v tom, že kombináciou nadčasového materiálu a invencie zručných remeselníkov, nás dokážu vrátiť do čias a priestorov s nádychom histórie, tradície či ľudového umenia. Prinášajú tak kúsok minulosti, pokoja a pokory do dnešnej rýchlej doby. Pripomínajú nám, ako sa žilo kedysi.

Tradície a vintage štýl

Využitie kovaných svietidiel sa okrem interiérov ladených do vintage štýlu hodí aj do chalúp, chát, ale aj štýlových reštaurácií, penziónov i hotelov. Historické svietidlá totiž pripomínajú časy, kedy svetlo do miestností prinášali sviečky a záhrady osvetľovali horiace fakle. Atmosféru večerného posedenia na terase pri pohári dobrého vína či šálke voňavého čaju nič nedotvorí dokonalejšie ako vhodné osvetlenie s ručne vyrobeným umeleckým tematickým prevedením.

 

ukovmi dizajnový nábytok

 

Tematické svietidlá

Výnimočnosťou kováčskeho ateliéru UKOVMI sú aj svietidlá, ktoré čerpajú námety z lesov, hôr, záhrad a lúk. Luster aj nástennú lampu si klienti môžu vybrať v podobe viniča, ruže, duba, borovice, slnečnice, koreňa, vŕby. Tunajší kováči sú však otvorení aj akýmkoľvek novým nápadom a umeleckým výzvam.

 

ukovmi viničove svietidlo

 

Moderné a nadčasové diela

Kované svietidlá UKOVMI rovnako však zapadnú aj do moderných a nadčasových interiérov. Sú vyrobené zo železa alebo nerezu. Majú jednoduchý dizajn, ale tak isto môžu byť výrazným solitérom, ktorý sa stane šperkom a dominantným prvkom celého priestoru.

 

ukovmi historicke svietidla

 

Všetky svietidlá UKOVMI sú vyrábané ručne umeleckými kováčmi, nesú svoju vlastnú pečať. Ich návrh a výroba prebieha v ateliéri kováčskeho umenia UKOVMI vo Veľkom Šariši.

Ak vás tieto umelecké skvosty oslovili a chcete sa dozvedieť viac, podrobnejší prehľad a informácie nájdete na webovej stránke dielne alebo priamo v eshope, kde je možné si ich objednať. Nič však nie je viac ako vidieť tieto svietidlá na vlastné oči. Preto je najlepšou voľbou návšteva showroomu UKOVMI, kde si môžete svietidlá do detailov prezrieť, oceniť ich umeleckú hodnotu a viaceré z nich si v prípade záujmu aj priamo zakúpiť.

Viac informácií: www.kovanesvietidla.sk