07 Pop up ISH2017 01 Fitness

Veľtrh ish 2017 vo Frankfurte nad Mohanom priniesol viacero nových pohľadov na miesto, kde hrá hlavnú úlohu čistota. Návštevníci mohli vstúpiť do prototypov nových kúpeľní a cítiť sa tu nielen ako v privátnom wellness alebo liečebných kúpeľoch, ale vďaka najnovším technológiám takisto zažiť futuristický príbeh priamo pred svojimi očami.

AKÉ TRENDY PRINIESLA KÚPEĽNI JEDNA Z NAJŠIRŠÍCH TÉM VEĽTRHU ISH – VODA?

00 nest 748079

KÚPEĽŇA AKO FONTÁNA ZDRAVIA

Hydroterapia sa hojne využívala už v starovekom Grécku a Ríme na liečbu chronických bolestí, lokálnych zápalov a zlepšenie cirkulácie krvi. V súčasnosti ju vnímame najmä ako terapiu na zníženie stresu, ktorý je jednou z hlavných príčin moderných civilizačných ochorení. Nadmerná produkcia adrenalínu, zvýšená hladina cukru v krvi a cholesterol, ako aj vysoký krvný tlak, sú len zlomkom ochorení, ktoré spôsobuje napätie a neustály stres. Teplý kúpeľ pôsobí blahodarne na autonómny nervový systém a redukuje neželané reakcie prirodzeným spôsobom. Na jar 2016 vedci z Inštitútu športovej medicíny v Hamburgu testovaním potvrdili, že účinky hydroterapie dokážu pomôcť pri zotavení sa z akútnej stresovej situácie rýchlejšie než nečinné ležanie a uvoľnenie sa. Aj vystavovatelia veľtrhu ISH ponúkli riešenia, ktoré nahradia investície do verejných wellness centier. Domáce sauny sa stávajú čoraz dostupnejšie a ich výhodou je najmä to, že majiteľ ich môže využívať nepretržite.

02 KLAFS GenerationenSauna Ambiente 300dpi

Privátne saunovanie.

Popri relaxačných vaniach a sprchách s horúcou a chladnou vodou sa obrovskej popularite medzi bežnými používateľmi tešia najmä sauny. Pravidelné saunovanie dokonca odporúčajú aj lekári kvôli stabilizovaniu krvného tlaku.

Sprcha ako liek.

Ako jemnú alternatívu sáun možno využiť prúdovú sprchu s teplotou 45 až 60 stupňov, ktorá stimuluje cirkuláciu krvi v organizme a je vhodným liekom proti nachladnutiu. Na ochladenie slúži zasa sprcha typu „rain“, ktorá evokuje pocit dažďových kvapiek s teplotou 12 °C až 14 °C. Kombinovaná infračervená a prúdová sprcha otvára možnosť tradičnej liečby svetlom a teplom pri prechladnutí, natiahnutí svalov či na zbavenie sa kožných nečistôt.

03 hansgrohe UnicaEShowerSet 2

KOMFORT PRE VŠETKY GENERÁCIE.

Kým donedávna o luxuse kúpeľní vypovedala najmä ich veľkosť a štýl, veľtrh ISH potvrdil súčasné vnímanie komfortu ako synonyma užitočnosti pre každého; od najmenších používateľov, až po najstarších, od telesne zdatných až po tých s obmedzenou mobilitou. Pojem „bezbariérový prístup“ dostáva iný rozmer, pretože pôvodné chápanie kúpeľne ako priestoru prístupného pre imobilných používateľov sa mení na prvok, ktorý vedie ku zvyšovaniu pohodlia. Sprchy v úrovni podlahy a „bez prahu“ ponúkajú viac miesta na pohyb a eliminujú hrozbu zakopnutia. Drenážny systém zabudovaný v stene namiesto podlahy je zaujímavým vyhotovením odtoku vody. K ďalším modifikáciám patria sedadlá, koľajničky a úchytky, ako aj nešmykľavé povrchy, ktoré ponúkajú nielen relaxačný zážitok zo sprchovania, ale aj bezpečnosť. Nádherné a nadčasové kúpeľne môže udržateľne používať všetky generácie, pretože spĺňajú želania ľudí niekoľko rokov. Ergonomické riešenia sa tak už v mladom veku dajú považovať za investíciu do budúcnosti.

04 zehnder group

« Kúpeľňa je v súčasnosti nielen odrazom individuálneho vkusu majiteľov a miestom, ktoré dostáva rituálny wellness charakter, ale aj reflexiou každodenných osobných potrieb používateľov. »

01 cuckooland 744960

 

Štíhle a múdre.

Nové umývadlové batérie Geberit sú dobrým príkladom toho, že elektronické armatúry môžu byť napriek zažitým predstavám štíhle, elegantné a zároveň veľmi pevné a odolné. Možno ich nainštalovať rýchlo a bez akýchkoľvek problémov do umývadla alebo do steny. Batérie majú nezvyklo elegantný štíhly vzhľad, pretože s výnimkou infračerveného snímača sú všetky elektronické časti umiestnené v oddelenej funkčnej škatuli. Okrem vynikajúceho pomeru ceny a výkonu sa nový systém môže pochváliť aj prekvapivo hospodárnou prevádzkou. Napájanie elektrinou možno riešiť hneď tromi spôsobmi; zo siete, z batérie alebo z vlastného nezávislého generátora, ktorý je poháňaný prúdom vody vo vodovodnom potrubí. Spôsob napájania elektrinou možno kedykoľvek neskôr zmeniť. www.geberit.sk/baterie

06 geberit

Priestor pre fantáziu

Moderné kúpeľne sú z hľadiska funkcie a vzhľadu také individuálne ako samotní ľudia, pre ktorých boli navrhnuté. Nezáleží na tom, či používateľ preferuje jednotný dizajn kúpeľne alebo štýlovú kombináciu vintage prvkov, popredné značky výrobcov ponúkajú široký a rôznorodý sortiment výrobkov takmer pre každý štýl. Kúpeľne tak dokážu byť zosobnené do posledného detailu. Tvorcovia pravidelného Pop Up konceptu na veľtrhu ISH dokonca prišli s troma témami, ktoré aktuálne vládnu svetu kúpeľní – móda, sofistikovaný prístup a fitnes.

07 Pop up ISH2017 01 Fitness

 

Čas pre individualistov.

Novinky veľtrhu zasiahli aj oblasť úprav kúpeľne. Ľubovoľné vzory je možné aplikovať prostredníctvom pieskovania na stenu sprchového boxu a zrkadlá, sklá či dlažbu ozdobiť znakmi na želania zákazníka. Popredné lifestylové značky dokonca ponúkajú aj farbu a rozmery vaní a umývadiel na požiadanie bez veľkého zvýšenia investície zo strany zákazníka. Ak by sa majitelia kúpeľní rozhodli vymeniť nábytok, ktorý je zabudovaný, nemusia nutne vyhľadať stolára. Lídri vo výrobe kúpeľňového nábytku ponúkajú prispôsobiteľné komponenty alebo dokonca celé sekcie vyrobené špeciálne na mieru. Umývadlo a zrkadlo si tak nájde miesto aj pod rôznymi typmi šikmých striech a sprchový box nepravidelných tvarov nebude narúšať celkový dojem kúpeľne.

 Duravit DuraSquare 235311

 

 

zdroj: TOP TRENDY V BÝVANÍ/BYDLENÍ ŠPECIÁLNE VYDANIE