uvodna

Viac ako len luxusné ubytovanie, viac ako len vysnívaná safari destinácia, viac než len útek do Afriky. Thanda Private Game Reserve ponúka autentické skúsenosti divokého juhoafrického života, pohľad do života Zuluov i vášeň pre ochranu životného prostredia.

24. 6. 2016

Viac ako len luxusné ubytovanie, viac ako len vysnívaná safari destinácia, viac než len útek do Afriky. Thanda Private Game Reserve ponúka autentické skúsenosti divokého juhoafrického života, pohľad do života Zuluov i vášeň pre ochranu životného prostredia. Thanda je hrdým členom skupiny Leading Hotels of the World a niekoľkonásobným víťazom popredných svetových súťaží v kategórii Luxury Lodge. Tento rezort je známy pre svoje skúsenosti so safari a pre exkluzívne stretnutia s africkou Veľkou päťkou.

 

Villa iZulu

Hi LW6058 56866995 thanda290    Hi LW6058 56867011 thanda262

 

Niet divu, že iZulu bola zvolená za Najluxusnejšiu africkú vilu v súťaži World Travel Awards. Koniec koncov, táto veľkolepá usadlosť je nielen safari útočiskom pre medzinárodné celebrity, ale aj miestom, kde sa konajú svadby, či kde sa ukrývajú dovolenkári preferujúci súkromie. Spoza plota môžu nerušene obdivovať chránené voľne žijúce zvieratá. Vila bola navrhnutá a vytvorená švédskymi investormi, manželmi Danom a Christinou Olofssonovými, ako jedno z najlepšie strážených tajomstiev Afriky. Dnes je k dispozícii výhradne skupine náročných dovolenkárov. Nachádza sa uprostred sviežich zelených trávnikov, obklopená rozľahlým divokým africkým bušom, a má kapacitu päť apartmánov pre desať osôb. Hlavná spálňa má vonkajšiu yacuzzi s výhľadom na súkromné napájadlo. Vila má dokonca samostatnú pristávaciu plochu pre súkromné vrtuľníky. Hlavné spoločenské priestory patria nádhernej jedálni inšpirovanej štýlom afro-chic a priestrannej obývacej izbe. Takisto sa myslelo aj večerné posedenia pri ohni a na miesto pre táboráky pod holým nebom, verandy a terasy, či dokonca herňu, súkromný biznis kútik, vonkajšiu posilňovňu, vyhrievaný bazén (s detským bazénikom), vínnu pivnicu a obrovskú terasu s výhľadom na napájadlo. Dekorácie a povrchové úpravy materiálov boli starostlivo vyberané tak, aby sa dosiahla symbióza medzi africkou autentickosťou a prírodným štýlom.

Hi LW6058 56867027 thanda871

Hi LW6058 56867003 thanda243    Hi LW6058 56867019 thanda852

 

Thanda Spa
Wellness v buši

Hostia Thanda Safari Lodge a Villy iZulu majú výhradný prístup k Thanda Spa, ktoré sa nachádza v zeleňou bujne obrastenom, ale zato skrytom kúte chaty. Ponúka procedúry, vrátane reflexnej a aroma terapie, hydratačného, exfoliačného či detoxikačného ošetrenia, ako aj starostlivosť o tvár, africké masáže, ošetrenia rúk a nôh, vodoliečebné kúpele, Kneippov kúpeľ a iné procedúry.

 

 

 

 

 

 

Vila iZulu bola navrhnutá a vytvorená švédskymi investormi, manželmi Danom a Christinou Olofssonovými, ako jedno z najlepšie strážených tajomstiev Afriky. 

  

Hi LW6058 28076771 F1000009    Hi LW6058 37455190 King Of The Jungle

k ramiku
Africká Veľká päťka vs. Malá päťka

Skoré ráno alebo neskoré popoludnie sú najlepším časom na safari. Čierny kontinent charakterizuje sen všetkých lovcov, „Veľká päťka“, ktorej členmi sú lev, leopard, nosorožec, slon a byvol. Túto päticu pozná každý. Okrem nej však turisti môžu hľadať aj „Malú päťku“, ktorú tvoria drobný cicavec chobotíkovec (anglicky elephant shrew), chrobák nosorožík (anglicky rhino beetle), korytnačka leopardia (anglicky leopard tortoise), hmyz mravkolev (anglicky ant lion) a vták byvoliar červenozobý (anglicky buffalo weaver).

 

 

 

Text: Sláva Štefancová
Foto: Thanda Private Game Reserve