made in slovakia

8.10.2016

Najčastejšie visačky, ktoré máme na oblečení, sú z Číny, Bangladéša alebo niektorej z afrických krajín. Zamyslime sa však nad tým, koľko je na Slovensku krásnych a nových značiek oblečenia. Výsledkom práce kreatívnych Slovákov a Sloveniek je outfit Made in Slovakia.

 

Typiš Slovakiš

Tím štyroch kamarátov zobral tradičné slovenské ľudové vzory a premietol ich na tričká. Mnohí Slovensko milujeme a preto príležitosť nosiť na sebe naše tradičné vzory nemôžme odmietnuť. Typiš Slovakiš trafilo presne to, po čom ľudia túžili a po úspešnom začiatku pripravuje ďalšie ľudové vzory z jednotlivých regiónov.

317

 

Super pohodlné tepláky Lull Loungewear

Lull spája vysokú kvalitu s maximálnym pohodlím, čo sa na našom trhu určite nestratí. Značka začala túžbou robiť niečo iné a pre seba. Dnes už má 5 rokov. Ceny za ich veci sa pohybujú okolo 30-40€.

teplaky galvanized 244.thumb 513x770

 

Ručne vyrobená mikina Rare Clothes

Mladá a sympatická značka produkuje dizajnovo skvele zvládnuté tričká a mikiny. Nie je to masovka, no je to presne druh produktu ako ušitý pre ľudí, ktorí majú plné zuby vecí, aké vidíš všade na ulici. Za značkou stojí 22-ročný chalan Radovan Horváth. Cena tejto mikiny je 30€, tričká kúpiš za 10 - 16€.

Untitled 2

 

Signálu odolná šiltovka Shield

Čiapky Shield ponúkajú štýlové riešenie problému všadeprítomného signálu a jeho negatívnych účinkov na naše telá. Zakladateľom Shieldu sa podarilo úspešne ukončiť svoju kampaň na Kickstarteri, s cieľom získať 13 000 libier na rozšírenie čiapky do celého sveta. Pred signálom sa ochrániš už za 36€.

ef8db25cfea1f13ee5f255db1c0ceaa9 original

 

Spodné prádlo Maszaryk

Spodné prádlo, ktoré okrem toho, že vyzerá super, bojuje proti konfliktom vo svete. Maszaryk je vyrobený zo slovenských materiálov, no do sveta sa snaží preraziť pod retro labelom ‘Made in Czechoslovakia’, ktorý je vo svete stále známejší ako Made in Slovakia. Vybrať si môžeš podľa toho, či máš radšej ukrajinské alebo ruské vzory. Cena za tieto vychytávky sa pohybuje okolo 35€.

gatkymaszaryk


Ponožky Fusakle

Nohy musia byť obalené v pohodlí a Fusakle sú na to veľmi dobrým riešením. Tieto štýlové ponožky oslovia najmä ľudí, ktorí majú radi život, radi sa bavia, majú otvorenú myseľ, nenechávajú sa zväzovať konvenciami, radi objavujú a radi vyjadrujú svoj názor. Pár takýchto Fusaklí zoženieš za 4,50€ až 7.90€

fusakle

 

Papuče Slippsy

Obuť sa po ťažkom dni do pohodlných papúč je na nezaplatenie. Slippsy majú protišmykovú podrážku a super mäkkú penu vnútri, takže o pohodlie určite strach mať nemusíme. Predajná cena Slippsov je 20€.

papuce to utfitu

 

Doplnok Kresky

Kresky sú dielom grafickej dizajnérky a ilustrátorky a mediálnej analytičky so zázemím v neziskovom sektore. Z týchto slovenských tetovačiek, ktoré majú množstvo vzorov, si vyberie každý. Cena jedného balenia je 3€.

kresky

 

Text, foto: Petra Lančaričová, Jakub Jablonický - StartitUp
Pripravila: Paula Mokrá