uvodna

Atmosféra záhrady v období leta, záplava teplých odtieňov, prírodné materiály... Hranice medzi interiérmi a exteriérmi sa rozplývajú a do domácností preniká príroda. Neformálnosť inšpirovaná prvkami kultúry hippies, folklórom a ľudovými tradíciami sa stretáva s mestským prostredím, čím vzniká nový, udržateľný svet.

 

Atmosféra záhrady v období leta, záplava teplých odtieňov, prírodné materiály... Hranice medzi interiérmi a exteriérmi sa rozplývajú a do domácností preniká príroda. Neformálnosť inšpirovaná prvkami kultúry hippies, folklórom a ľudovými tradíciami sa stretáva s mestským prostredím, čím vzniká nový, udržateľný svet. Paleta výrazných farieb prichádza s materiálmi, ako sú keramika, drevo, bambus, ľan, vlna a surová koža. Dôraz je na vytváraní ekologického priestoru. Comeback oslavujú tradičné výrobné procesy, pletenie, vyšívanie, patchwork, rezbárstvo, kovorytectvo a smaltovanie, no do stretu prichádzajú s priekopníckym dizajnom. Štýl harmonicky dotvárajú vintage produkty a doplnky zdobené florálnymi vzormi – či už v jemných, alebo živých farbách.

dominantka Sancal Nudo 1336 copy copyramik all 03

 

Naše květena

Dizajn: Klára Šumová a Michal Bačák
Kolekcia siedmich váz Naše květena od dizajnérky Kláry Šumovej a s ilustráciami Michala Bačáka je priestorovým atlasom príbehov rastlinného sveta. Každá váza je inšpirovaná inou kvetinou a tiež určená pre inú kvetinu. Napríklad pivonku, čo vyrástla zo sĺz plameniakov, či čiernu ružu, s ktorej tŕňmi bojujú roháče o svoju česť. Křehký.

 

 

 

1 Avenue copy

 

2 Modant MG 2505 copy  3 Emile Henry Potten Panen Stanek dozanaolej-835kc copy3 Emile Henry Potten Panen Stanek dozanaolejvisnova-835kc copy  4 DEDON Mbrace Setting copy

 

5 Bonaldo TL copy 7 Hermes silk scarf todays Carre dassise low stool 1503 H.MEUBLES 03 copy

6 kusmitsarevnavelka 750kc copy8 pav update copy  9 Porada Flamingo 909 copy13 Ozdobne zrkadlo Versailles dcf004 1

 

Text: Jana Zajasenská
Foto: archív firiem