prijemne chvile na terase

Terasa je miestom odpočinku, ale môže slúžiť aj ako ideálne miesto na organizovanie rodinných osláv, večierkov a stretnutia s priateľmi. Pekné chvíle však môže znenazdajky prerušiť hustý dážď, silný vietor alebo večerné ochladenie.

S posuvným zastrešením terasy CORSO sa už nebudete musieť sťahovať kvôli dažďu dovnútra, postačí len teleskopicky vysunúť jednotlivé časti i zastrešenie, uzavrieť terasu a zábava môže pokračovať ďalej.

alukov 01

Mobilné zastrešenie CORSO je vďaka minimalistickému stvárneniu vhodným riešením do ultramoderných stavieb.

alukov 04

Systém možno použiť aj vo vidieckych či historických objektoch bez toho, aby zastrešenie narušilo ich typický vzhľad.

Pevné zastrešenie terasy či konštrukcie zimnej záhrady spravidla neumožňuje plné odkrytie terasy, čo môže byť v sparnom lete na škodu. Optimálne riešenie sa môže skrývať v mobilnom zastrešení CORSO od českého výrobcu Alukov. Stabilná konštrukcia z kvalitných hliníkových profilov vás ochráni pred vetrom i dažďom a výplne z bezpečnostného skla prepustia toľko slnečných lúčov, že si atmosféru terasy pohodlne vychutnáte aj v chladnejších dňoch. Kvalitné pojazdové dráhy umožňujú ľahkým pohybom zastrešenie posunúť a terasu tak v priebehu chvíľky zakryť.

alukov 02

Systém je vhodné použiť nielen pre terasy a verandy, ale aj pre bazény a vírivé vane.

V prípade pekného počasia potom terasu odsunutím jednej alebo niekoľkých častí jednoducho otvoríte a vy aj vaši priatelia si môžete užívať spoločné chvíle na čerstvom vzduchu. S mobilným zastrešením terasy CORSO tak môžete na záhrade stráviť takmer celý rok. Posuvné zastrešenie poskytuje úkryt aj kvetinám a záhradnému nábytku, ktoré aj cez zimu bude chránené pred snehom aj mrazom. Namáhavé sťahovanie a problémy s uskladnením nábytku a vonkajších rastlín sú tak minulosťou. Zastrešenia stačí iba uzamknúť a všetko je v bezpečí.

alukov 03

V prípade pekného počasia terasu ľahko odkryjete a môžete si užívať chvíle na čerstvom vzduchu.

Zastrešenie CORSO sa vyrába na mieru presne podľa dispozícií danej terasy. Navyše, systém je vhodné použiť nielen pre terasy a verandy, ale aj pre bazény a vírivé vane. Český výrobca ALUKOV pomáha zákazníkom ako s výberom vhodného typu zastrešenia s ohľadom na priestorové riešenie, tak aj s voľbou vhodného tvaru a farby, aby zastrešenie perfektne zapadalo do rázu vašej záhrady. ALUKOV navyše ponúka bezplatnú kontrolu výrobku v prvých 12 - 18 mesiacoch od zakúpenia a na slovenskom trhu bezkonkurenčný 5-ročnú záruku na zastrešenie.

alukov 05

Posuvné zastrešenie poskytne úkryt nielen vám, ale aj rastlinám a vášmu nábytku.

text a foto: ALUKOV