home office utulny

 

 Práca z domu je snom mnohých z nás. Ten pocit, že nemusíte ráno vstávať, aby ste stihli pricestovať načas do práce...Lenže aj práca z domu sa môže časom „prejesť“. Čo robiť, aby sa tak nestalo?

 toptrendy sk

 

 

1

Určite si jasné hranice

V prvom rade je potrebné oddeliť pracovné miesto (hoci aj kútik) od zvyšku interiéru. Unikáte z kancelárie, aby ste si doma vytvorili jej zdanie. Jasne definovaný pracovný priestor má však skvelý dopad na psychiku. Predstava práce z postele môže byť lákavá, ale s efektivitou nemá nič spoločné, pretože v posteli (či iných miestach a miestnostiach) budete mať tendenciu odkladať povinnosti na neskôr a oddychovať – nakoniec, k tomu aj slúži.

 

Furniture Marvelous Home Office Design Ideas

 

TIP: Skvelý home-office môžete vytvoriť napríklad v pivničných priestoroch. Zatvorením dverí od seba jasne oddelíte pracovný život od toho spoločenského.


 

 

2

Otázka vybavenia

Váš pracovný stôl, police a úložné priestory by mali slúžiť vám a nie naopak. Zvážte svoj pracovný „flow“ a to, čo potrebujete mať na dosah ruky. Prispôsobte tomu aj výber kancelárskeho nábytku – najskôr riešte funkčnosť a až potom krásu. Domáci kancelársky nábytok by mal dizajnovo dopĺňať vybavenie v ostatných kútoch izby. Ak presedíte hodiny pri počítači, investujte do dostatočne vysokého stolíka a kvalitnej stoličky.

 

LookAtHome.ru rabochee mesto doma foto idei 17

 

 

TIP: Seďte čo najideálnejšie – s nohami pevne na podlahe, kolenami v pravom uhle, prirodzene vystretí, s rukami voľne položenými na pracovnej ploche.


 


 

 3

Stanovte si pracovný čas

Nie len vášmu pracovnému priestoru by ste mali vytvoriť mantinely, rovnako ich potrebuje aj váš pracovný čas. Inak sa vám všetko zleje dohromady a vy nebudete schopní oddeliť čas na prácu od času na rodinu či koníčky.

 

Home Office Designs Interiors

 

POSTREH: najmä práca online zvádza k nerešpektovaniu časového harmonogramu – veď online vybavíte veci hocikedy, z hocijakého miesta. Riešiť pracovné záležitosti na dovolenke, počas tréningu či hraní sa s deťmi je najlepšia cesta k prepracovaniu a totálnemu vyhoreniu.

 

 

 

4

Psychológia farieb

V mieste, kde pracujete by ste sa mali cítiť príjemne, zároveň by ste ale mali byť schopní podávať adekvátne pracovné výkony. A k tomu vám, verte či nie, môže dopomôcť aj správny výber farieb. Rôzne farby evokujú rôzne emocionálne, psychické reakcie a nálady.

 

image wm

 

TIP: modrá a zelená navodzujú pokoj a relax, žltá zase pozornosť, červená pôsobí energizujúco (niekedy až veľmi), fialová podnecuje kreativitu a klasická biela či šedá zase minimalizujú rozptyľovanie.

 

 

5

Investujte do kvalitného osvetlenia

Dobré osvetlenie sa často podceňuje, pritom má priamy dopad na to ako sa v interiéri cítite, čo zase priamo ovplyvňuje vašu produktivitu. Najlepším riešením je dostatok prirodzeného svetla, najmä počas zimných mesiacov.

 

image wm

 

 

"Dobré osvetlenie má dopad na produktivitu"

 

 

toptrendy sk