IMG 5951

Moderné interiéry sa často nesú na vlne minimalizmu. Práve preto aj tie najbežnejšie veci či objekty upúšťajú od nepotrebných detailov a začínajú sa orientovať na jednoduchšie, čisté línie. Rovnakou zásadou sa riadi aj dizajn dverí.

IMG 5932 1030x686

Mnohým z nás by možno ani nenapadlo ukrývať takú bežnú súčasť vchodov, akou sú práve zárubne. Moderný dizajn je však kreatívny a progresívne pristupuje aj k veciam, na ktoré by bežný smrteľník ani len nepomyslel. Aby sa teda dvere stali nielen účelovým ale aj dizajnovým prvkom v našich domácnostiach, prešli miernou obmenou. Zárubne, ktoré boli donedávna neodmysliteľnou súčasťou každých dverí, sa stali neviditeľnými. Vie to aj spoločnosť Dorsis, ktorá ponúka svojim zákazníkom v Českej republike aj na Slovensku ucelené dverové systémy pre moderný interiér. Nájdete medzi nimi aj jedinečné skryté profily Durus 45 a Fortius 52. Výnimočnosť oboch týchto profilov je ukrytá v modernom prístupe a nasledovaní aktuálnych trendov v interiérovom dizajne a architektúre. Ideálnu voľbu predstavuje najmä pre tých, ktorí obľubujú minimalizmus a čistotu priestoru, ale pri zachovaní individuálneho prístupu. Široké možnosti vyhotovenia dverí na mieru skutočne nebudú obmedzovať vašu kreativitu. Skryté zárubne Durus 45 a Fortius 52 sa totiž vyrábajú pre stavebné otvory v akejkoľvek šírke a vo výške až do 320 cm. Vaše sny o dvojkrídlových dverách sa s týmito systémami tiež veľmi jednoducho stanú realitou. Skryté zárubne tak ocenia klienti pri súkromných projektoch, ako aj pri verejných priestoroch. Líniu skrytých zárubní navyše doplní nový model, Fortius EI 30 s požiarnou odolnosťou až 30 minút. Dorsis sa tak stáva prvou a zároveň jedinou spoločnosťou na českom a slovenskom trhu, ktorá sa môže pochváliť produktom s týmito vlastnosťami.

New IMG 4817

Široké možnosti povrchov a kombinovateľnosť

Väčšina skrytých zárubní Dorsis môže byť upravená podľa preferencií zákazníka práškovým lakovaním (komaxit) podľa farebnej škály RAL. Vďaka špeciálnej hliníkovej zliatine budete môcť zárubne dokonalo zladiť s farbou stien, čím zároveň dosiahnete dokonalú integráciu a ukrytie zárubne do steny. Takto docielite interiér dotiahnutý až do tých najmenších detailov. Zárubne Durus 45 a Fortius 52 voľne nadväzujú na minimalistický koncept posuvných dverí Easy. Bezobkladové puzdrá EASY sú určené pre drevené aj celosklenené krídla dverí a dnes už predstavujú obľúbenú voľbou do moderných interiérov. Skryté zárubne sa tak stávajú ich ideálnym partnerom. Ak ste vždy túžili po sklenených dverách, systém Vitrum sa postará o splnenie aj tohto vášho sna. V modernom dizajne nie je prekážkou ani sklo, a preto je dnes možné do skrytých zárubní osadzovať aj tento materiál. Celosklenené dvere sú nielen obľúbeným, ale aj nadčasovým prvkom interiérov. V spojení so skrytými zárubňami však získavajú ešte o niečo elegantnejší nádych. Dorsis aj v tomto prípade necháva výber finálneho dizajnu na vás, dodáva totiž číre, pieskované aj vzorované sklá. Aby však skryté zárubne nespĺňali len úlohu dizajnového prvku, Dorsis využíva unikátny systém Geze ActiveStop, ktorý zaručuje pohodlný vstup. Tlmič dverí umožňuje jemné zastavenie dverí a zároveň ich tiché zatvorenie. Pribuchnuté prsty, prievan či odtlačky na stene sa tak stanú minulosťou aj vo vašej domácnosti. Kompaktné rozmery tlmiča ho robia takmer neviditeľným, takže nenarúša estetický vzhľad a dizajnové vlastnosti dverí alebo interiéru. Gaze ActiveStop je spojením funkčnosti, komfortu a dizajnu.

IMG 20161024 125746

 

Fotogaléria:

 

zdroj: TOP TRENDY V BÝVANÍ/BYDLENÍ ŠPECIÁLNE VYDANIE