nadych originality mObývačka nie je len miestom, kam usadíte návštevu. Vo väčšine domácností sa v nej odohráva celý spoločenský život rodiny.

nadych originalityZariadiť obývačku prakticky a útulne si vyžaduje hlavne čas a trpezlivosť. Ak máte prehľad v trendoch, určite viete že klasické dvoj- a trojsedačky vytlačili pohodlné pohovky, na ktoré sa zmestí celá rodina. V súčasnosti sú obľúbené multifunkčné pohovky s dvomi leňoškami.

Ľudia sú už unavení uniformitou a hľadajú kúsky, ktoré zmenia ich obyčajné bývanie „na exotiku". Pri výbere vzorov stavte na abstrakciu, alebo sa inšpirujte vzormi rastlín, kvetov, tak ako aj mušlí a kameňov. Trendom posledného obdobia ako v obliekaní, tak aj pri výbere gauča, je fialová farba vo všetkých odtieňoch.

Ak u vás často prespávajú návštevy, uvítate rozkladací gauč. Jeho usporiadanie a tvar môžete meniť podľa potreby a počtu hostí. Ideálne sú rozšírené sedacie plochy, na ktorých môžete odpočívať aj poležiačky. Mladšie ročníky vyberajú avantgardné, organické a oblé tvary.

Praktický sedací systém využije jedna osoba na individuálne sedenie, zoskupením kresiel sa zasa vytvorí priestor pre viacerých ľudí. Záleží od počtu spojených polmesiacov, či vytvoríte samostatné kreslo, dvojkreslo alebo pohovku. Čalúnený polmesiac má viacej funkcií, môžete ho použiť ako vankúš, ktorý umožňuje rozličné naklonenie a nastavenie polohy pre oddych, alebo poslúži ako malý stolík.

Viac sa dočítate na strane 148 – 154

Text:Sláva Štefancová
Foto: MSJ, Rolf Benz, BRF Colors, Koelnmesse, Bla Station, Home Key, Pachamama, reddot design award, Bretz, Interlubke, Moooi

{ppgallery}stories/fotky-k-clankom/nadych_originality/galeria{/ppgallery}
Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2010