zahrada mNový dizajn a technické vymoženosti osviežili tento rok aj kolekciu záhradných plynových grilov Grandhall.

zahradaKolekcia Maxim zahŕňa rodinné grily so štyrmi horákmi aj modely s rozšírenou grilovacou plochou a piatimi horákmi. Každý model je vybavený praktickým bočným horákom, ktorý podstatne rozširuje možnosti použitia grilu. Na plynových griloch môžete grilovať, piecť, dusiť, variť aj zohrievať. Izolovaný poklop s teplomerom zvyšuje účinnosť a šetrí plyn. Všetky modely majú zabudovanú skrinku na umiestnenie plynovej fľaše a vďaka kolieskam sa s nimi ľahko manipuluje. Vyrábajú sa v štandardnom aj antikorovom vyhotovení.

Viacúčelový fúrik je horúcim tipom na pomocníka do záhrady. Okrem využívania prvotnej funkcie konvenčného fúrika ho pri naklonení môžete použiť aj ako lopatu, do ktorej zametiete napríklad opadané lístie. Rovnako dobre poslúži aj ako zdvihák debien a krabíc. O pohodlie pri práci sa postarajú ergonomicky tvarované rukoväte.

Akumulátorovými nožnicami na trávu ComfortCut môžete pohodlne strihať okraje trávnika bez prívodnej šnúry. S nožom na trávu aj živé ploty môžete tvarovať živé ploty so šírkou osem centimetrov. Integrované kolieska zaručujú optimálne vedenie nožníc, pohodlnú rukoväť zasa môžete natočiť do požadovaného uhla. LED displej zobrazuje stav nabitia batérií a včas vás upozorní na nutnosť dobitia. Nožnice na trávu ľahko vymeníte za nožnice na kríky – tento proces je rýchly a bezpečný. Pre pohodlné zastrihávanie okrajov trávnika bez namáhania chrbta si môžete dokúpiť teleskopickú násadu.

Záhradná sprcha Under the Tree zaujme tvarom stromu, podľa čoho aj dostala svoj názov – Pod stromom. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a do zeme sa ukotví pomocou špica na jej konci. Ako zdroj vody poslúži obyčajná záhradná hadica, ktorú spojíte so sprchou pomocou adaptéra. „Vetvy stromu" môžete využiť ako vešiak na uterák alebo hygienické potreby.

Viac sa dočítate na strane 292 – 293

TEXT: Sláva Štefancová
FOTO: archív firiem


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012