uvod

Je odvážne z hľadiska možností, brilantné v patentovanej technológii a vynikajúcom výkone, spoľahlivé z hľadiska trvácnosti. Sklo DiamondGuard® je vysoko odolné voči poškriabaniu a svoj charakter si zachováva oveľa dlhšie než tradičné sklo.

 28. 6. 2016

Je odvážne z hľadiska možností, brilantné v patentovanej technológii a vynikajúcom výkone, spoľahlivé z hľadiska trvácnosti. Sklo DiamondGuard® je vysoko odolné voči poškriabaniu a svoj charakter si zachováva oveľa dlhšie než tradičné sklo.

Výrobcovia okien neustále čelia rôznym problémom – tepelne úsporné okná sú náchylnejšie na vznik kondenzácie na vonkajšej tabuli izolačného skla. Dnes je už však možné, aby okná plnili svoju primárnu funkciu a zároveň spĺňali aj estetické a architektonické požiadavky bez akýchkoľvek kompromisov.

Glass building diamond shaped metal support

Viac, než iba sklo

DiamondGuard® vďaka tvrdosti uhlíka odoláva oderom a škrabancom, takže dlhšie vyzerá ako nové. V aplikáciách, kde sa tradičné sklo často považuje za rizikové, trvácnosť skla DiamondGuard® prináša nové možnosti, siahajúce od výkladových skiel Ponte Vecchio po hotelové zrkadlá v Las Vegas. Svojou optickou čistotu dáva stolovým doskám, zrkadlám, vitrínam, stenám, pohyblivým schodom, zábradliam, hromadným dopravným prostriedkom a iným aplikáciám dlhodobú hodnotu.

 

Sklo zjednotené silou uhlíka

Remeselníci a vedci stáročia pracovali na vývoji vlastností skla. DiamondGuard® je výsledkom posledného prelomu: patentovaná technológia vysoko energetického práškovania iónovým lúčom zataví uhlíkové atómy do povrchu skla.
Výsledkom je sklo s mimoriadne nízkym koeficientom trenia, ktoré poskytuje stálu ochranu voči škrabancom, nečistotám a fľakom. Dôkladné testy vykonané vo Vedeckom a technologickom ústredí spoločnosti Guardian potvrdzujú, že toto sklo desaťkrát lepšie odoláva škrabancom ako tradičné sklo, a to bez zníženia priehľadnosti.

pro 055608

Vysoká spoľahlivosť a životnosť

Sklo DiamondGlass® sa stará o životné prostredie z troch hľadísk.
1. Je vedecky dokázané, že sklo s tvrdším a šmykľavejším povrchom sa čistí jednoduchšie a kratšie ako tradičné sklo.
2 Znižuje sa riziko vzniku povrchových škrabancov v dôsledku každodenného používania. Vo frekventovanom prostredí to znamená, zníženie potreby drahej výmeny skiel a oveľa menej odpadu.
3. Používanie skla DiamondGlass® môže znižovať škody vznikajúce počas spracovania a zvyšovať efektivitu.

Glass stg 032235

Tradičné sklo podlieha korózii, vznikajú na ňom priehlbiny a hrbolčeky, ktoré priťahujú a zachytávajú usadeniny. Používanie tvrdej vody, čistiacich prostriedkov, mydla a šampónu sa na tradičnom skle odzrkadlí v podobe fľakov, zvyškov nečistôt a vodného kameňa. Udržiavanie čistoty skla je tak takmer nemožné.
Sklo CristalGuard odoláva korózii, takže nečistota sa nemá na čo prilepiť.
Povrchová vrstva skla CristalGuard® odoláva chemikáliám a látkam znečisťujúcim sprchovaciu kabínu. To znamená, že jej sklo ostane hladké a ľahko sa čistí. Na rozdiel od ošetrujúcich sprejov a náterov, ktoré po čase zmiznú, ochranná vrstva skla CristalGuard® je trvalá.

 

Počas výroby sa na jeho povrch nanáša ochranná vrstva metódou katódového rozprašovania. Táto patentovaná technológia ošetrí povrch skla, a chráni ho pred koróziou. Sklo CristalGuard® tak bude aj s minimálnym čistením aj po rokoch rovnako oslnivé ako v deň kúpy.

www.windglass.sk

Text: Barbara Turčíková v spolupráci s
Foto: archív Windglass