mala kuchyna

 

 

 

Kuchyňa je srdcom domova. Nie je iba miestom, kde vznikajú tie najlepšie pochúťky, ale i priestorom, kde sa schádza celá rodina. Ako si ale poradiť, keď je najobľúbenejšie miesto v byte príliš maličké? Ak dodržíte niekoľko základných pravidiel, aj miniatúrna kuchynka sa premení v gastronomický raj. Ako vyzerajú malé kuchyne v najkrajších slovenských domácnostiach zistíte na Favi.sk. V najväčšom on-line katalógu nábytku a dekorácií s viac ako 200 000 krásnymi kúskami zariadite úsporne aj tú vašu.


 

 

 

 

 

Pozor na nevyužité priestory

 

Skutočne máte v kuchyni málo miesta? Pozrite sa znova. Možno máte úložné priestory priamo pred nosom. Väčšinu miesta zaberie kuchynský nábytok. Skrinky nemusia stáť iba na zemi. Zaveste ich na stenu, kľudne až po strop. Často sa tiež zbytočne zabúda na priestor pri dverách. Stačí ho vybaviť regálom alebo poličkou a o ďalšie miesto na hrnce a kuchynské spotrebiče máte postarané. To isté platí aj pre radiátor. Prístupu tepla nebudete brániť, ak pred neho umiestnite otvorený regál.

 kadnarova ulica

ARCHILAB, Zdroj: https://favi.sk/inspiracie/album/interier-bytu-kadnarova-ulica/710Staviame do výšky

 

Bola by škoda nevyužiť miesto medzi hornými a spodnými skrinkami. Vyplní ho polička alebo šikovný závesný systém. Tie medzi sebou môžete voľne kombinovať a dopĺňať. Nábytok stavajte do výšky. Ak sa budete musieť rozhodovať, vždy radšej zvoľte vyšší kúsok s menšou šírkou. Platí to nielen o nábytku, ale napríklad aj o odpadkovom koši. Vyberte si taký, ktorý je vybavená špeciálne oddelenými priečinkami na recykláciu. Nielenže šetríte prírodu, ale aj miesto.

 police

 

Veľké spotrebiče, ešte väčšie problémy

 

Pokiaľ netrávite v kuchyni veľa času, varíte len cez víkendy a trúbu zapnete raz za mesiac, je zbytočné investovať priestor a peniaze do veľkých domácich spotrebičov. Rozhliadnite sa preto po ich menších verziách. Miniatúrna chladnička alebo umývačka riadu nepojme toľko ako ich štandardná verzia, ale vám práve taká môže kľudne vyhovovať. To isté platí aj o šporáku. Menej náruživí kuchári si vystačia s dvojplatničkovým varičom a oddelenou mini-trúbou.

 

Krotitelia chaosu

Zväčšiť kuchyňu môžete aj vizuálne. Stačí zbaviť sa mnohých drobností, ktoré z kuchyne vytvárajú neprehľadný chaos. V tomto pomôžu vychytávky do kuchyneSaponáty sa nemusia povaľovať na dreze, lepšie im bude v dobrom stojane. Umiestnite ho pomocou prísaviek na vnútornú stranu drezu, ušetríte tak miesto na pracovnej ploche. Na tej by vôbec nemalo byť nič, čo práve nepotrebujete. Klasický odkvapkávač riadu stačí vymeniť za jeho skladací variant. Po použití ho zložíte do plochého tvaru, takže nebude zbytočne strašiť na kuchynskej linke.

 

 

kuchynske zariadenie