ruzovy byt wood interiers 04
Ideálna fáza, kedy navštíviť interiérového dizajnéra, je podľa neho vtedy, keď byt ešte len vyberáte. „Na základe skúseností často vidím, či sa dá priestor dobre zariadiť, alebo nie.

Vďaka spolupráci so stolármi vznikla v byte kuchyňa, šatník, komoda v obývačke, ale aj iné kusy nábytku. Napríklad sklenená nika v šatníku so šperkmi a tapacírovaná zásuvka pod ňou. Na ozvláštnenie a prepojenie kuchyne a obývačky sa architekti spolu s majiteľkou rozhodli pre police s atypickými šikmými priečkami – tento prvok vniesol dynamiku do priestoru, ktorému dominuje vizuálne čisté zariadenie v tvare štvorcov a obdĺžnikov. Zaujímavosťou sú aj výrazné steny, ktoré na naše prekvapenie nevznikli vďaka špeciálnym stierkam, ale vďaka náhode a obyčajnej sadre. Pri jednej z prechádzajúcich realizácii prišli architekti na to, že keď sa zvolí správny typ sadry a správne sa nanáša, vznikajú zvláštne fľakaté steny. Tie stačí natrieť matným lakom. Pri nízkom rozpočte sa týmto spôsobom dá dosiahnuť originálny a luxusný efekt, s ktorým si hravo poradí aj obyčajný maliar.ruzovy byt wood interiers 10ruzovy byt wood interiers 11

Vydarená spolupráca s výrazným výsledkom Od prvého stretnutia architektov s majiteľkou až po finalizáciu projektu ubehli tri až štyri mesiace. Nábytok na mieru vznikol do ôsmich týždňov. Pri výbere dodávateľa sa Martin Bosík obrátil na osvedčených dodávateľov z WOOD & INTERIERS. „Poznáme sa už dlhšie a toto bola jedna z našich vydarenejších spoluprác s výrazným výsledkom. Robí sa nám s nimi dobre preto, lebo sme našli kľúč, ako aj nadštandardné zadania a služby prebiehajú hladko. Aj na tejto zákazke bolo vidno, že ich nešetríme na detailoch a nemusíme sa prispôsobovať dodávateľovi ako napríklad pri iných stolároch. Robím tieto veci už 10 rokov a vždy som musel robiť veľa kompromisov, s nimi je ich však výrazne menej rozumieme si aj ľudsky,“ pochválil spoluprácu so stolármi.