uvodna

Ak obdivujete eleganciu severských príbytkov, ich spätosť s prírodou, funkčnosť a nenapodobiteľný dizajn, určite vás oslovia rezidenčné projekty v Bratislave, za ktorými stojí spoločnosť YIT Reding.

29. 6. 2016

Ak obdivujete eleganciu severských príbytkov, ich spätosť s prírodou, funkčnosť a nenapodobiteľný dizajn, určite vás oslovia rezidenčné projekty v Bratislave, za ktorými stojí spoločnosť YIT Reding.

Byty Villinki v Karlovej Vsi

Bytové domy z portfólia slovensko-fínskej developerskej firmy stavajú na dvoch silných základoch, a to na dobrej znalosti domáceho stavebného trhu a na viac ako storočnej skúsenosti s rezidenčnou výstavbou vo Fínsku. Filozofiou spoločnosti nie je „produkovať“ nové byty, ale vytvárať ľuďom domov, k čomu prispievajú aj dobré vzťahy medzi susedmi. Uvedomuje si, že odovzdaním kľúčov od bytu sa nič nekončí, ale, naopak, iba začína. Aj preto YIT Reding svoje projekty rozširuje o ďalšie rozmery, ako je napríklad online služba YIT Plus, ktorá umožňuje jednoduchú a rýchlu komunikáciu medzi developerom, správcom a obyvateľmi domu a zároveň slúži ako informačná tabuľa.

Finska a infra sauna v projekte Tammi 1  Finska a infra sauna v projekte Tammi 2

Mesto i príroda na dosah

Keďže rezidenčné projekty sa snažia na našom území š rozvíjať škandinávsku kvalitu výstavby aj bývania, ich typickými znakmi sú premyslené architektonické riešenie, efektivita či dokonca dômyselné využívanie denného svetla. K nemenej dôležitým kritériám však patrí aj výber lokality – developer stavia na miestach, ktoré majú dobrú občiansku vybavenosť, ponúkajú blízkosť prírody, možnosti na oddych a šport i dobrú dostupnosť do mesta. K takýmto projektom nepochybne patria Byty Villinki. V štyroch nízkopodlažných budovách ponúkajú obyvateľom vyšší štandard bývania, ktorý zahŕňa napríklad saunu priamo doma v kúpeľni či biokoridor pod oknami.

 

Fínsky dizajn so šetrným rozmerom

„Hoci čerpáme z vyše storočnej filozofie a tradície, vždy používame tie najmodernejšie postupy, materiály a technológie,“ zdôrazňuje Milan Murcko, generálny riaditeľ YIT Reding na Slovensku. Fínsky dizajn s energetickou efektívnosťou na najvyššej úrovni spája projekt Tarjanne. Ide o jeden z prvých ultranízkoenergetických bytových domov na Slovensku, ktorý šetrí prírodu aj prevádzkové náklady. Obyvateľom ponúka solárny systém na ohrev teplej vody, ktorý je umiestnený na streche budovy, ako aj nadštandardnú izoláciu, podlahové vykurovanie či okná vysokej kvality.

 Projekt Tammi v Dubravke

Vysnené bývanie pre každého

Projekt Tammi, ktorý sa nachádza v Dúbravke, zasa vychádza v ústrety vysokým požiadavkám klientov a zároveň ponúka byty s veľmi prijateľnými cenami. Neďaleko Vinohradov v Novom Meste vyrastajú Byty Kivikko, v ktorých sa cenová dostupnosť snúbi s ľahkou dostupnosťou do mesta. YIT Reding však nestavia iba na zelených lúkach. Do svojho portfólia totiž zaraďuje aj konverzie bývalých priemyselných areálov, ako sú objekty pivovaru Stein či bývalej Cvernovky, do ktorých síce vstupuje s víziou moderného bývania, ale plne rešpektujúc genius loci danej lokality. Či už teda hľadáte menší alebo väčší byt, ktorý spĺňa najvyššie nároky z hľadiska vyhotovenia alebo lokality, v ponuke YIT Reding si určite nájdete svoje vysnívané bývanie.

www.yit.sk

Text a Foto: YIT Reding