zelezo vasnou mVášeň je dlhodobý cit, ktorý významne ovplyvňuje človeka, jeho myslenie a činnosť.

zelezo vasnouDostali sme ho ako dar od Boha a je hybnou silou pre tvorbu výnimočných umeleckých diel. Tak to je aj v ateliéri kováčskeho umenia.

„Už na začiatku spolupráce s vami som veľmi rýchlo zistil, že zákazka za každú cenu nie je vašou prioritou. V krátkom čase sa vytvorila prirodzená symbióza medzi dodávateľom a klientom, ktorá sa niesla v duchu vzájomnej pomoci a pozitívneho vymieňania názorov. Len vďaka tomu, sme sa dostali do spoločného cieľa. Presvedčil som sa, že na prvom mieste sú pre vás dlhodobá účelovosť, kvalita a dizajn. Preto vždy, keď potrebujem výnimočný kovaný doplnok, obrátim sa na UKOVMI s. r. o. Po tretej zákazke som mal záujem navštíviť firmu a vidieť výrobu. Chcem byť obklopený jedinečnými doplnkami a oceňujem pridanú hodnotu spolupráce s vami – doplnok s vašou pomocou vytváram sám. Vzdialenosť medzi výrobou a miestom realizácie nehrá žiadnu úlohu. Hoci sa drahšie zákazky nerobia naraz, môžem sa spoľahnúť, že vaša firma tu bude aj o desať rokov. Robíte produkty, ktoré majú ducha a tradíciu. Práca so železom je jedným z prvých dôležitých remesiel, a aj preto si zaslúži rešpekt." Raymond Kopka, šéf odboru privátneho bankovníctva v UnicreditBank.

V roku 1998 založili umelecký kováč Miroslav Poloha a jeho brat Martin Poloha firmu UKOVMI – umelecké kováčstvo. Ateliér je v malej dedinke Kanaš, vzdialenej 8 km od mesta Prešov. Nosným pilierom spoločnosti UKOVMI sú diela tvorené ručnou prácou a zachovávanie tradičnej technológie výroby z prírodných materiálov. Ateliér sa zaoberá realizáciou exkluzívneho exteriérového a interiérového nábytku a doplnkov, z ktorých každý kus je originálom. Zákazníkom tu vyrobia presne na mieru a podľa želania stoličky a stoly, komody, postele, altánky, zariadenie do vínnych pivníc, kozubové súpravy, svietidlá, svietniky a pod. K špecializácii dielne patrí aj tvorba, dizajn a rekonštrukcia dobových či štýlových diel, vstupných brán, balkónov, zábradlí či mreží.

Viac sa dočítate na strane 278 – 281

TEXT a FOTO UKOVMI


Tento článok vyšiel v publikácii Top trendy v bývaní 2012