Ambíciou projektu PARK LESNÁ je vybudovať priestor pre bývanie v súkromí, niekoľko kilometrov od tatranských štítov, no zároveň len pár kilometrov od mesta. Nájdete tu kompromis medzi vysnívaným, pokojným bývaním a aktívnym mestským životom.

 F4

 

Ide o architektonický premyslený, uhladený a unikátny projekt celoročného bývania vo Vysokých Tatrách so zariadenými rodinnými domami na kľúč TALL & GRAN, ktoré sú primárne určené pre celoročné bývanie.

Rezidenčný projekt PARK LESNÁ je situovaný na začiatku obce Nová Lesná, ktorá poskytuje jeden z najkrajších výhľadov na Vysoké Tatry. Obec sa nachádza 10 km od Popradu s dobrou dostupnosť na diaľnicu D1. Výhodou lokality je aj vzdialenosť 500 m od autobusovej a železničnej zastávky s priamym napojením na okresné mesto a Vysoké Tatry. Obec Nová Lesná je obľúbenou destináciou pre turistov, ale aj vyhľadávané miesto pre celoročné bývanie s rodinou. 

 

Moderné technológie, ekologické riešenia

Obytná zóna rodinných domov je ohľaduplná k prírode s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Riešením sú kvalitné a moderné technológie,Riešením sú kvalitné a moderné technológie,ktoré sú súčasťou rodinných domov TALL & GRAN.

Na výrobu tepla sa budú využívať obnoviteľné zdroje energie - tepelné čerpadlá, ktoré dokážu zabezpečiť okrem vykurovania aj chladenie. Lokálna rekuperácia automatický vymieňa v miestnostiach vzduch. A fotovoltaické panely zabezpečujú výrobu elektriky, a tak znižujú režijné náklady v domácnosti.

Spoločnosti týmito technológiami dokážu znížiť bežné mesačné náklady až o 50%!

To všetko bude poháňať inteligentný “smart home” systém, ktorý je ovládaný na diaľku prostredníctvom mobilných telefónov.

                        

 

Každý jeden rodinný dom TALL & GRAN získa energetický certifikát A0, čo je tá najlepšia známka, akú si môže nový majiteľ priať. Konštrukčné riešenie domov je navrhované v ekologickom móde vo variante murovaná konštrukcia zateplená minerálnou vlnou.

 

 

Dokonalý výhľad, jedinečný zážitok

Škandinávsky dizajn, netradičné architektonické prvky ako mohutný arkier a vikier s dokonalým výhľadom na tatranské štíty. 

 

                              

 

Projekt PARK LESNÁ je svojím charakterom unikátom v okolí. Poskytuje celoročné bývanie na novovybudovanej ulici v súkromí, mimo zastaveného územia. 

TALL & GRAN vás očaria svojou jedinečnosťou. Netradičný arkiera vikier s vystúpením, to je to, čo si všimnete ihneď, ako zbadáte dom.

Vďaka veľkým oknám a výhľadovým terasám budete mať štíty Vysokých Tatier, pri raňajkách, resp. pri zapadajúcom slnku s pohárom dobrého vína, ako na dlani.

 

F6 2 

PARK LESNÁ má ambíciu stať sa dokonalým miestom, resp. domovom, kde si skutočne oddýchnete a načerpáte potrebnú energiu do ďalších dní.

Jednotlivé bloky rodinného domu sú riešené ako samostatné obytné časti s parkovaním, vlastnou záhradou, terasou, vstupom a súkromím. Koncept využíva nádherné výhľady na Vysoké Tatry a tomu podmieňuje celkové usporiadanie miestností v rodinnom dome.

 F3

 Zdroj: parklesna.com

F5

 

Obytná časť je rozčlenená na dennú zónu (na prízemí) s kuchyňou, jedálňou, obývacou izbou s priamym prepojením na terasu a na nočnú zónu (na poschodí) s dvoma izbami, spálňou a kúpeľňou s WC.


iF1

iF3 Zdroj: parklesna.com

 

 

Processed with VSCO with 2 preset

Ing. Arch. Rudolf Hudák

Architekt projektu PARK LESNÁ, rodinných domov TALL&GRAN

 "Vo Vysokých Tatrách absentuje uhladený a jednotný koncept celoročného bývania s kvalitným architektonickým prevedením. nemyslím apartmány, ale bývanie pre rodiny a páry. Na stavebných parcelách v okolí rastú rodinné domy s nejednotným konceptom, ktoré narušujú ucelenosť územia a územného plánu. PARK LESNÁ s rodinnými domami je projektom, kde sme použili optimálnu obytnú veľkosť pre bývanie, doplnili sme tie najmodernejšie technológie súčasnosti, ktoré výrazným spôsobom ušetria energie. Naprojektovali sme moderné architektonické prvky v kvalitnom prevedení, s vlastnou záhradou, terasou, parkovacím miestom, novou ulicou so súkromím. A veľmi silným benefitom, ktorý už novým majiteľom nikto nevezme, je asi ten najfamóznejší výhľad na tatranské štíty, aký som mal možnosť vidieť."

 

 

 

 

Rodinné domy TALL & GRAN si môžete už v tejto chvíli rezervovať aj s benefitmi na parklesna.com.