outdoorova pohovka s dreveny zahradny nabytok individualna terasa 6

 

Tak ako sa prvky z exteriéru dostávajú do interiéru, dochádza v dizajne aj k opačnému smerovaniu. Interiérový mobiliár sa začína prispôsobovať nárokom pre outdoor. Moderné posedenie na záhrade zažilo svoju prechodnú fázu v podobe ležadiel a hojdacích kresiel. Lenže v tejto sa sezóne je dekor výrazne odlišný. Je totižto ovplyvnený vzhľadom obývacej izby.

 

Pohodlná, čalúnená pohovka, ktorá odolá všetkým poveternostným podmienkam a zároveň vynikne v každom počasí, sa síce môže javiť ako netradičná predstava o letnom posedení, jej umiestnenie v exteriéri však prináša niekoľko jedinečných výhod, ktoré tromfnú zaužívané ratanové stoličky. Čalúnenie ponúka v prvom rade správnu oporu pre chrbát, na jeho pohodlie nevplýva zmena teplôt a prispieva tým k celkovému komfortu sedenia. 

 

 

outdoorova pohovka dreveny zahradny nabytok individualna terasa 6

 Záhradný nábytok je dnes rafinovaný a ponúka pohodlia na celodenné stretnutia či oddych počas rodinnej grilovačky alebo záhradnej slávnosti. 

 

Outdoorová pohovka je navyše pripravená vyhovieť individuálnemu vkusu kohokoľvek. Textilné poťahy sú plné jednoduchých, jednofarebných, mimoriadne štýlových farebných prevedení. A práve tým, že sa hranica medzi interiérovým a exteriérovým charakterom prostredia pomaly vytráca, dochádza k tomu, že sa do záhrady dostáva celkom nová kultúra odpočinku. 

 

 

outdoorova pohovka individualna terasa červena pohovka nabytok pre zahrady dublino 7

 Varaibilné outdoorové pohovky ponúkajú flexibilitu. V závislosti od množstva hostí je možné ich kapacitu jednoducho rozširovať.Pestré prevedenie textilného poťahu dodáva terasovému posedeniu individualitu a nezameniteľný štýl. 

 

 

Sedenie okolo bazéna alebo záhradného grilu sa začína meniť na celodennú aktivitu, spojenú s popoludňajšou siestou a večernými rozhovormi pri fľaši vína. Omývateľnosť a jednoduchá údržba sú zároveň istotou, že aj v prípade ušpinenia je fľaky možné jednoducho odstrániť. Pohovka pre exteriéry pôsobí ako variabilný kus, ktorý je v prípade nepriaznivého počasia či chladnejších mesiacov možné premiestniť do interiéru tak bezprostredne, ako máloktorý iný záhradný nábytok.

 

 

outdoorova pohovka individualna terasa oddych okolo bazena dublino 5

 

 Kombinácia pohoviek s kresielkami vytvára príležitosť konfigurovať nábytok podľa aktuálnych potrieb. Výraným trendom v tomto segmente sú predovšetkým sedáky so zníženou polohou sedu. 

 

 

Dostupné sú samostatné kresielka, gauče, ale tiež kompletné nábytkové zostavy. Ich ľahká, hliníková konštrukcia a detailne prepracované čalúnenie spravia aj z tej najstrohejšie pôsobiacej terasy či záhrady druhú obývačku. Je veľmi pravdepodobné, že tento trend sa dostane zo strešných lounge barov aj do našich podnikov. Každý hosť zostane rád uvelebený v mäkkom, čalúnenom kresle, než na stoličke, ktorá neumožňuje prakticky žiadnu zmenu polohy sedu. 

 

 

 

outdoorova pohovka individualna terasa zahradny nabytok dublino 2

 Ľahká hliníková konštrukcia zodpovedá potrebám na okamžitú manipuláciu. Prispôsobeniu tvaru, ktorý zodpovedá vzhľadu interiérovej pohovky, umožňuje relokáciu do miestnosti v prípade chladnejších mesiacov. Prostredníctvom outdoorovej pohovky je tak možné dômyselne dotvoriť lobby či obývaciu izbu. 

 

 

 

Jednoduchá a ľahká konštrukcia umožňuje presun z miesta na miesto a v spojení s niekoľkými kreslami vytvorí nezameniteľnú atmosféru obývacej miestnosti alebo lobby. Pri výbere pohovky je potrebné dbať o to, aby sa zvolený model zhodoval s výrazom exteriéru, ako po geometrickej stránke, tak po farebnej. Doba eklekticizmu sa totiž dostáva do úzadia. čistý, vyzretý, dôrazný vizuálny vzhľad je tým, čo bude minimálne v najbližších dvoch sezónach aktuálne a bude udávať smerovanie dizajnérov a prevedenie ponúkaných modelov, ktoré sú k dispozícii aj na našom trhu.