toptrendy elektromobily xs

 Vystavovatelia s medzinárodnou účasťou predviedli inovácie pre domácnosť. Študenti architektúry priniesli maketu bratislavského Hyperloopu. Prednášky, konferencie, súťažné ankety a víťazi, ktorí si až dvakrát po sebe od nás odniesli so sebou odniesli hlavné ceny aj čestné uznania. Tak by sa dal zhrnúť 25. ročník ročník najväčšieho veľtrhu stavebníctva a energie, Coneco-Racioenergia 2018.

 

toptrendy coneco 2018 najinovatívnejší produkt roka

 

 

Prírodné materiály mali počas Coneco2018 zelenú a výstavná plocha spoločnosti Heluz dokazovala, že doma sa môžete cítiť aj tam, kde to ani zďaleka nie je pokojné.
Dôvtipne umiestnená priečka z tehál Heluz Family 50 členila klientskú zónu od pracovnej zóny, určenej na stretnutia s obchodnými partnermi.
Ak patríte medzi tých kreatívnych a nebojíte sa hľadať nové použitie vo veciach

 

Ako nápadito sa dajú sadiť rastliny

Počas štvrtkového poludnia bolo pred výstaviskom viac ako 27°C. V porovnaní s výstavným priestorom spoločnosti HT - design to však stále bolo málo.
Pukajúce drevené polienka a žiara tancujúceho ohňa zvádzali okoloidúcich k tomu, aby sa na moment usadili a obdivovali jednoduchosť a funkčnosť predstavených noviniek.

 

toptrendy coneco 2018 kozub

 

 

Záujemcovia o vlastné bývanie mohli konzultovať vhodný výber programu na stánku spoločnosti Ekonomické stavby. Nápaditý návrh expozície získal počas udeľovania cien Zlatá plaketa Coneco-Racioenergia 2018 cenu Zlatý Leonardo. Kreatívne riešenie stánku spočívalo v množstve detailov - počnúc riešením dispozície stánku, členením obchodnej a zákazníckej zóny so situovaním miesta prvého kontaktu, výberom inventára, ako aj stvárnením produktového portfólia spoločnosti.

 

 

toptrendy coneco 2018 zlatý leonardo

Inštaláciou kyvadlového prvku sa stánok spoločnosti Ekonomické stavby odlišoval od okolitých vystavovateľov

 

 

O dome pre šťastný život 

 

Najnovší katalóg pre rok 2018 dokazuje, že typový dom môže byť perfektným riešením pre tých, ktorí majú predstavu o ekonomicky výhodnom bývaní s nadčasovým dizajnom.
Dôkazom toho je aj novinka Filip 4, nominovaná na Cenu časopisov Stavebníctvo a Bývanie a Top trendy v bývaní.
Tí, ktorí si katalóg nestihli prelistovať počas veľtrhu, majú možnosť získať ho kedykoľvek. A to úplne zadarmo:


toptrendy coneco 2018 katalóg

 

 

 

Maximálny tepelný komfort nie je len témou pripravovaného vydania magazínu EKO bývanie. Tepelné čerpadlá, termostaty, vykurovacie telesá a izolačné materiály vystavovali spoločnosti v celej Hale B.  Aby bol domov bezpečným a útulným miestom so všetkým, čo k tomu patrí, nechýbali ani inteligentné systémy, vďaka ktorým je možné riadiť všetky zariadenia a spotrebiče v dome jedinou aplikáciou.

 

 

toptrendy elektromobily

 

 

toptrendy coneco 2018 systém inteligentného ovládania spínačov

 

 

Coneco.Racioenergia 2018 je dôkazom doby, v ktorej sa o alternatívach hovorí bez okolkov a dávno neplatí, že by boli len hudbou budúcnosti. Elektromobilita a internet vecí zasahujú do výrobných procesov mnohých slovenských aj zahraničných spoločností. Integrované systémy sú dnes prakticky nevyhnutne napojené na vlastné mobilné aplikácie a tak môžete hravo jediným pohybom ruky zamknúť dvere aj z niekoľkých kilometrov. 

 

 

 

V rámci expozície v Hale D si pripravila spoločnosť GS Eurotherm pre svojich klientov príjemné posedenie v prostredí zimnej záhrady, ktorá patrí do portfólia ponúkaných riešení. S viac ako 15-ročnou pôsobnosťou a päťročnou garanciou na výrobky, patrí medzi spoľahlivých zhotioviteľov prístreškov a ziimných záhrad v niekoľkých RAL prevedeniach. O konzultácie so skúseným tímom odborníkov bol záujem každý deň.

 

gs eurotherm prístrešky pre bazény

 

 

 

Ako sme sa mohli presvedčiť na vlastné oči, srdcom domu je v súčasnosti tepelné čerpadlo. Centralizácia všetkých domácich spotrebičov, napojenie na bezdrôtové siete, ale aj prepojenie viacerých prevádzok súčasne. Vydali sme sa smerom k prehľadnejším riešeniam a technológiám, ktoré sú ohľaduplné voči nášmu životnému prostrediu. A skutočnosť, že sa o takéto riešenia zaujíma s každým rokom viac ľudí, svedčí o tom, že trh si žiada kvalitu, ktorá pretrvá desaťročia. 

 

 

 

text: Ján Krajč 

foto: Kristián Maslák