rodinny dom katalog ekonomicke stavby katka toptrendy.sk

Miesto, na ktorom sa dom nachádza, majiteľ dobre poznal, pretože sem kedysi chodieval so synom na letný hokejový tréning. Spolu s manželkou sa rozhodli, že tu o nejaký čas vyrastie ich dom.

 

es Koprivnice 00013

   Foto  Jiří Hurt

 

Majitelia túžili po pohodlnom a účelnom rodinnom dome, ktorý by rodinu príliš nezaťažil dlhou a finančne náročnou výstavbou či prácnou údržbou. Ako najschodnejšia cesta sa im javil typový dom. „Dlho sme uvažovali a po starostlivom prehľadávaní internetu a časopisov naša voľba padla na spoločnosť Ekonomické stavby. Z jej katalógu nás najviac oslovil dom Katka. Uplynulo odvtedy už šesť rokov, nikdy však nezabudnem na skvelý prístup tejto spoločnosti a manažéra stavby,“ hovorí majiteľ domu. V dome sa kúri plynovým kotlom, v zimných mesiacoch sa k slovu dostáva aj kozub značky Romotop. Kúrenie si majiteľ domu nevie vynachváliť: „Dom je tak skvelo izolovaný, že nás platby za plyn vyjdú na 25 eur mesačne, vrátane teplej vody. A to sa nijako neobmedzujeme – kedykoľvek máme potrebu, zakúrime si a hneď je tu dvadsaťpäť stupňov.“

 

 

es Koprivnice 00011

 Foto  Jiří Hurt

 

Katka s úpravami

Dom zaberá plochu približne 90 metrov štvorcových, po individuálnej úprave ho koncipovali ako stavbu 3 + 1. Pre majiteľov tohto príbytku bolo dôležité zväčšenie pôdorysu izieb. Od vchodu sa dostanete do zádveria s malou šatňou – tu z pôvodného projektu odstránili dvere. Naľavo sa nachádza kúpeľňa, izba syna, spálňa dcéry a technická miestnosť s kotlom. Na pravej strane je umiestnená toaleta a kuchyňa s obývacou časťou a jedálňou. Zmien sa dočkala aj kuchyňa. „Chceli sme priestrannú obývaciu izbu v tvare písmena L. Aby som sa pri sledovaní hokeja v televízii nemusel pozerať na manželku, ako stojí pri sporáku a varí,“  vysvetľuje so smiechom hlava štvorčlennej rodiny.

 

es Koprivnice 00015

 Foto  Jiří Hurt

 

 

 

Exteriér a vonkajšie stavby

Priestor medzi vstupnou bránkou na hranici pozemku a domom zaberá záhrada so zaujímavou úpravou. Okrem vydláždenej príjazdovej cesty k štýlovému drevenému prístrešku s dvoma parkovacími miestami tvorí väčšinu plochy starostlivo udržiavaný trávnik. Je však rafinovane „popretkávaný“ ostrovčekmi kvetov a meandrovými záhonmi na bokoch. Na jednom z ostrovčekov sa nachádza roztomilé malé jazierko. Na každom kúsku exteriéru vidieť každodennú starostlivosť majiteľov – záhrada je ich spoločným dielom. Za kompozíciu záhrady by sa nemusel hanbiť ani profesionálny záhradný architekt. Veľkorysý parkovací prístrešok pekne ladí s murovanou časťou domu, k protiľahlej stene domu umiestnili vonkajšie posedenie, ktoré domáci využívajú na odpočinok. Tu sa môžu dosýta kochať plodmi svojej práce.

 

 

es Koprivnice 00016

 Foto  Jiří Hurt

 

Typový dom Katka 3 + 1

Zastavaná plocha: 99 m2
Plocha záhrady: 720 m2
Konštrukcia: betónové základové pásy a základová doska, obvodové murivo Ytong  375 Lambda, zastrešenie – zbíjané priehradové väzníky, strešná krytina Bramac, ryhovaný akrylátový fasádny systém
Výplne otvorov: plastové okná s izolačným dvojsklom a päťkomorovým profilom
Vykurovanie: plynový kotol Dakon 24 kW, radiátory a kozub na drevo

 

 

banner 1448x200.kristina.31.m

 

 

 

Text: Ekonomické stavby 

Foto: Ekonomické stavby